iPhone 13 Daha Hızlı Gelecek

Apple yeni çıkaracağı iPhone 13 ile birlikte hızlanmayı hedefliyor. Teknoloji devi, yeni modelinde daha hızlı bir 5G deneyimi sunan mmWave’i daha fazla pazarda kullanıma sunacak.

Apple'ın mevcut pazardaki en güçlü modeli iPhone 12, 5G bağlantısını destekliyor. Ancak cihazlarda 2 farklı 5G versiyonu kullanılıyor. Bu versiyonlardan daha hızlı olanı olan mmWave sadece ABD'de kullanıldığından dolayı ABD pazarı dışında hızlı bir 5G deneyimi sunamıyordu. Ancak bu durumun önüne geçmek isteyen Apple, yeni çıkaracağı iPhone 13 modelinde bu ayrımı ortadan kaldırmayı hedefliyor.

iPhone 13 daha iyi 5G deneyimi sunacak

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından yapılan son paylaşıma göre piyasaya sunulacak iPhone modelleri mmWave 5G ile desteklenecek. Böylece ABD dışında Kanada, Japonya, Avustralya ve Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere daha fazla ülkede daha hızlı bir 5G deneyimi elde edilebilecek. Gündemde yer alan bilgilere göre yeni üretilecek iPhone 13 modellerinin yüzde 60’ında 5G’nin üst versiyonu kullanılacak.

MmWave 5G özelliği neler sunuyor?

MmWave 5G, 500Mbps ile 1Gbps arasında değişen diğer versiyona göre çok daha hızlı bir veri kullanımı destekliyor. 5G’nin yoğun olarak kullanıldığı toplu alanlarda da daha iyi bir verimlilik sağlayan MmWave, bu nedenle pek çok teknoloji şirketinin de önceliğinde yer alıyor. Daha hızlı yükleme ve indirme hızlarına sahip olan teknoloji, 5G’nin pek çok bölgede daha fazla yaygınlaşması ile birlikte internet hızlarını mevcut imkanlar dahilinde maksimum seviyelere yükseltiyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap