iPad’de WhatsApp Deneyimi Yakında Başlayabilir!

WhatsApp için son aylarda önemli gelişmeler yaşanıyor. Son bilgilerde ise iPad uygulamasının kısa süre içerisinde kullanıma sunulacağı belirtildi.

WhatsApp ile ilgili yapılan son sızıntılarda uygulamada yer alması beklenen özellikler için detaylara yer verildi. Twitter üzerinde yapılan paylaşımlarda, çoklu cihaz testi için Beta sürecinin başlatılacağı belirtildi. Bununla birlikte en çok dikkat çeken detaylardan birisi ise iPad ve Android tabletler için getirilmesi planlanan bağlı cihazlar desteği oldu.

iPad’e Yeni WhatsApp Uygulaması Geliyor!

WABetaInfo hesabında yer alan yeni gelişmeye göre iPad ve Android tabletler için artık kullanıcılar bazı cihazlar kapsamında destek alabilecek. Üstelik bu destek web uygulamasını içermeyecek ve ayrı bir uygulama üzerinden gerçekleştirilebilecek. Böylece tarayıcılar üzerinden kullanılan ve kısıtlı özellikler sunan WhatsApp Web gibi bir deneyim yerine kullanıcılar, iPad ve diğer Android tabletlerde geliştirilecek özel uygulama ile daha gelişmiş deneyimlere sahip olabilecek. 

Özellikle iPad için bugüne kadar WhatsApp konusunda ciddi bir gelişim yaşanmamıştı. Yeni özelliğin kullanıma sunulması ile birlikte tamamen bağımsız ve yerel bir uygulamalı olarak iPad WhatsApp uygulaması da tanıtılacak. Yapılan paylaşımda konu ile ilgili yer verilen ve ön plana çıkan detaylar şöyle;

  • Android tabletlerde, WhatsApp çoklu cihaz özelliğin desteklemesi planlanıyor. 
  • iPad için WhatsApp web uygulaması mı geliştirilecek? Hayır, yerel bir uygulama olacak! 
  • iPad için WhatsApp bağımsız olarak çalışacak mı? Evet. 
  • iPad için WhatsApp zaten yok mu? Hayır. 
  • iPad için WhatsApp beta olacak mı? WhatsApp beta sürümüne sahipseniz, gelecekte otomatik olarak iPad beta sürümüne de sahip olacaksınız.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap