iOS İçin En İyi 10 Odadan Kaçış Oyunu

İyi bir gizem oyununa saatlerini harcayabilirsin. Bu yüzden iPhone'da odadan kaçış oyunları oynamaktan keyif alıyor olabilirsin. Bu bilmece türü oyunlar dikkatinizi çekerler. Sizi kelimenin tam anlamıyla farklı düşünmeye zorlarlar. Öyleyse odadan kaçış oyunlarının en iyileriyle tanışma vakti gelmiş demektir.

İç mekanda mahsur kalırsanız ve maceralı bir kaçış istiyorsanız, en iyi kaçış oyunları listesi tam size göre olacaktır. Gizemli dünyalara dalacak, tuhaf nesneleri ve sahneleri araştıracak ve dedektiflik becerilerinizi test edeceksiniz. Dahası eğlenceli ve kolaydan karmaşık ve zorlayıcıya kadar birçok farklı macera türü vardır.

10. Agent A

Agent A

Dedektiflik becerilerinizin yerinde ve iyi olduğunu düşünüyorsanız onları test etme zamanı geldi demektir. Ajan A'nın rolünü üstlenin ve başıboş dolaşan sinsi ve tehlikeli bir casusu bulmaya çalışın. İpuçlarını sıralamanız, nesneleri araştırmanız ve bunlar için yaratıcı kullanımlar bulmanız gerekir.

Gizli dolapları, gizli düğmeleri ve çözülemeyen birçok gizemi keşfederken büyük bir heyecan yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Her odadan kaçış oyunu seven kişiler bu oyundan keyif alacaklardır. Oyun ayrıca harika bir retro görünüme sahiptir. Kaçmak için 35 benzersiz ortam ve çözülecek 100'den fazla bulmaca vardır.

9. Room Escape: 50 Rooms

Room Escape: 50 Rooms

Bu, süper eğlenceli ve zorlu ancak çözülebilir bulmacalar içeren bağımlılık yaratıcı bir kaçış odası oyunudur. Adından da anlaşılacağı gibi her biri benzersiz gizemler ve harika grafiklerle dolu 50 oda vardır. Sıkıştığınızda ipucu almak için bir video izleme şansınız olacaktır.

Her odadan kaçmanın bir yolunu bulmak için gözlemlerinizi ve muhakemenizi kullanmanız gerekecektir. Grafiklerin ve sahnelerin gerçekçi hissini takdir edeceksiniz. Bu da sizi dünyanın içine çekmenize yardımcı olacaktır. Dahası, reklamlar rahatsız edici değildir. Böylece oyunu oynamaya odaklanabileceksiniz.

8. The House of Da Vinci

The House of Da Vinci

Gizemi çözmek için manipüle etmeniz gereken mekanik bulmacalarla dolu olan The House of Da Vinci, aynı zamanda gizli nesneler içeren bir 3D odadan kaçış oyunudur. Leonardo da Vinci'nin en umut verici çırağı sizsiniz ve asıl zorluk onun nerede kaybolduğunu bulmaktır.

Güzelce dekore edilmiş odaların her köşesine gizlenmiş bulmacaları, garip icatları, kaçış mekanizmalarını ve nesneleri keşfetmek için tüm beyin hücrelerinizi çalıştırmanız gerekecektir. Oyunu oynamak son derece eğlenceli ve inanılmaz derecede sezgiseldir.

7. Cabin Escape

Cabin Escape: Alice's Stor‪y‬

Alice'in izole edilmiş ahşap kulübeden kaçmasına yardımcı edecek becerilere sahip misiniz? İpuçlarını bulmak ve onu ortaya çıkaracak bulmacaları çözmek size kalmış durumdadır. Güzel arka planlar sizi başlangıçtan itibaren çekecek ve devam etmeniz için cesaretlendirecektir.

Cabin Escape oyununda maceranın en ilginç yanı keşfettiğiniz tüm ipuçlarının ve odaların fotoğraflarını çekmenizi sağlayan oyun içi kamera özelliğidir. Ürkütücü film müziği, gizemli havaya katkıda bulunmaktadır. Oyun ayrıca otomatik olarak kaydediciye sahiptir. Böylece ilerlemenizi asla kaybetmezsiniz.

6. Spotlight: Room Escape

Spotlight: Room Escap‪e‬

Spotlight: Room Escape gerili doruklarda yaşamak isteyen oyuncular içindir. Bu heyecan verici kaçış odası oyununa bayılacaksınız. Kendinizi, oraya nasıl geldiğinizi hatırlamadan garip bir odada kilitli olarak bulduğunuz bir tiyatro drama sahnesine dayalıdır. Amacınız zaman dolmadan odadan kaçmayı başarmaktır.

Sizi kimin ve neden kaçırdığı gibi kritik soruların yanıtlarını ortaya çıkarmak için çevrenizi keşfedin. Harika 3D grafikleri vardır. İlginç bilmeceler ve bulmacalarla doludur. Odadaki her nesnenin arkasında daha derin bir anlam vardır. Gizemi çözmek için bu analitik becerileri kullanmanız gerekir.

5. Escape Room: Mystery Word

Escape Room: Mystery Wor‪d‬

Odadan kaçış oyunları her zaman aşırı gizemli ve ürkütücü olmak zorunda değildirler. Bu eşsiz karma deneyimde kelime oyunlarıyla buluşmuş durumdadırlar. Her seviyede çeşitli nesnelerin olduğu bir odada mahsur kalırsınız. Göreviniz kapının kilidini açacak şifreyi bulmak için nesnelere bakmaktır.

İlk başta kolay gibi görünebilir ama Escape Room: Mystery Word tecrübeli kelime ustaları için bile oldukça zordur. Bulmaca severler için konsepti kesinlikle benzersizdir ve denemeye değerdir. Dahası, oynaması ücretsizdir ve beyninizi yormayı başaracak 300'den fazla seviye sunmaktadır.

4. Monument Valley

Monument Valle‪y

Bu güzel tasarlanmış oyun, renkli bir fantezi dünyasında ilerlemek için mistik mimariyi manipüle etmekle ilgilidir. Gizemli anıtlardan geçme, gizli yollar bulma, optik illüzyonları keşfetme ve daha fazlasını içeren bir meditasyon süreci söz konusudur.

Mimari, dünyanın gerçek yaşam tapınaklarından ve anıtlarından esinlenilerek oluşturulmuştur. Dünyayı manipüle ederken seslerle birlikte ekstra keyif alabileceksiniz. Bu yüzden kulaklıkları takıp oynamayı düşünebilirsiniz. Oyun, kolaylık sağlamak için cihazlar arasında senkronize edilerek oynanabilmektedir.

3. The Room

The Roo‪m

Her ne kadar eski bir oyun gibi gözükse bile The Room serisi oyunlar iPhone'daki en iyi odadan kaçış maceralarından biri olmaya devam etmektedir. Sizi bağlı tutacak sezgisel kontroller ve can alıcı bulmacalar vardır. Amaç, bir dizi içe içe geçmiş kutu ile uğraşmak ve içinde tutulan sırları açığa çıkarmaktır.

Gerilim, bir ipucundan diğerine sürekli olarak ilerlerken ürkütücü sesler ve ilgi çekici görüntülerle oluşur. Bu büyüleyici 3D dünyayla anında dokunmaya dayalı etkileşime girebilirsiniz. Özellikle zamanın baskısı olmadan zamanınızı alıp kendi hızınızda ilerlemeyi tercih ediyorsanız bu oyun sizi memnun edecektir.

2. Adventure Escape Mysteries

Adventure Escape Mysterie‪s

iPhone ve iPad rahatlığında bulmacaları çözmek, hazineleri ve araçları toplamak, ipuçlarını ortaya çıkarmak ve odadan kaçmak için Adventure Escape Mysteries oyununa şans verebilirsiniz. Bu oyunda odadan kaçmak için gözlem becerilerinizi ve tümdengelim akıl yürütmenizi kullanmanız gerekecektir.

Dahası, çeşitli karakterler olarak oynayabilir ve 100'den fazla güzel resimli sahneyi keşfedebilirsiniz. Dedektif şapkasını takın ve bir çıkış yolu bulmak ve oyunda ilerlemek için çevrenizi araştırın. Hatta birden fazla cihazda sorunsuz bir şekilde oynamak için ilerlemenizi kaydetme şansınız vardır.

1.NOX: Escape Games

NOX – Escape Game‪s

Keşfetmeniz gereken sırlarla dolu eski ve gizemli bir malikaneye girin. Sizi oyunun içine çeken ve etrafınızı keşfetmeye zorlayan ilgi çekici bir hikaye vardır. En başından beri biraz gerilim katan karamsan 3D grafiklerden epey bir hoşlanacaksınız.

Kaçmak için mantıksal becerilerinizi kullanmanız ve sabrınızı korumanız gerekecek. Her oda görünenden çok keşfedilecek şeylerle doludur. Unutulmaz ve eğlenceli bir oyun deneyimi sunan gizli nesneler ve modern odadan kaçış mekaniklerinin birleşiminin keyfine varacaksınız.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap