iOS 14, iPhone'ların %85'ine Ulaşmayı Başardı

Apple yayınladığı son rapor ile iOS 14’ün kullanım oranlarını paylaştı. Rapora göre uyumlu iPhone’ların yüzde 85’inde yeni sürüme geçiş yapıldı.

iOS 14 sürümü ile çok daha güçlü ve stabil bir iOS deneyimi sunmayı başaran Apple, yeni işletim sistemi sürümü için detaylı bir rapor yayınlandı. Önceki versiyonlarda da benzer şekilde açıklamalar yaparak kullanım oranlarını duyuran Apple, iOS 14 ile iyi bir ilerleme kaydetmiş durumda. iOS benimseme istatistikleri ve raporu olarak duyurulan gelişmeye göre son 4 yıl içerisinde piyasaya sunulan iPhone modellerinin % 85’inde iOS 14 kullanılıyor. Cihazlar genelinde ise iOS 14 kullanım oranı yüzde 90. iOS 13 kullanan kullanıcı oranı ise yüzde 8.

iPadOS’ta da durum benzer

iPad için geliştirilen sürümde de benzerlik söz konusu. Son 4 yıl içerisinde piyasaya sunulan iPad’lerin yüzde 91’i 14. sürüme geçiş yapmış durumda. 13. sürümü kullanan kullanıcı oranı ise yüzde 8. 4 yıl sınırlaması kaldırıldığında ise iPad 14. sürümü kullanan kullanıcı oranı yüzde 79’a geriliyor. Bu kapsamda 13. sürüm yüzde 9, daha eski kullanan kullanıcı oranı ise yüzde 12 olarak açıklanıyor.

iOS 14 kullanıcılarda ilgi gördü

iOS 14 için yayınlanan son rapor güncellemenin önceki sürümlere göre daha önde olduğunu gösteriyor. 2020 yılının Haziran ayında iOS 13, tüm uyumlu iPhone modellerinin yalnızca %81'ine yüklenmişti ve bu oran, mevcut döneme göre en iyi sonuçlardan birisiydi.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap