iOS 14 İkonu Satarak 1 Haftada 100 Bin Dolar Kazandı

iOS 14'ün gelişiyle birlikte insanların farklı şeyler deneme iştahlarının kabardığını söylesek sanırım yanılmış olmayız. İşte bu kabarmış iştahı fırsata çeviren "Traf" isimli bir Twitter kullanıcısı, iOS 14 için simge paketi tasarlayıp satarak bir haftada 100.000 dolar para kazandı.

Traf öncelikle Twitter hesabından iOS 14 için tasarlanmış olan ve kendi kullandığı ikonları yayınladı. Gönderi kısa süre içerisinde büyük bir kitleye ulaşmayı başardı. Ardından tasarımcı simge setini bir paket haline getirdi ve internet sitesinden satışa sunarak 100.000 doları aşkın gelir elde etti.

Elbette bu Traf'ın ilk seferde gerçekleştirdiği bir şey değildi. Traf, jailbreak yönteminin popüler olduğu 2013 yılında benzer yaklaşımla 17$ fiyat etiketiyle ikon satışı gerçekleştirmişti. Şimdilerde ise 28$'dan satışa sunduğu simge paketiyle benzer başarıyı yakalamış durumda.

Traf'ın bu başarısı başkalarına yol gösterecek gibi görünüyor. Pek çok tasarımcının simge paketi yapma yoluna gideceğini öngörmek çok zor değil. Ancak her tasarımcının Traf kadar başarılı olmasını beklemek de gerçekçi bir yaklaşım olmayacaktır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap