iOS 14.5 İle Gelecek Bazı Özellikler Ortaya Çıktı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, cihazlarında kullandığı işletim sisteminin güncellenmesi için çalışmalara başladı. iOS 14.5 olarak sunulacak olan güncelleme yeniliklerle birlikte gelecek.

Apple kullanıcıları, telefonlar için kullanılan iOS 14.5 ve iPad'ler için kullanılan iPadOS 14.5 versiyonları ile önümüzdeki tarihlerde buluşacak. Yeni güncelleme müzik alanında ve kilit ekranında yenilikler getirecek.

Müzik Uygulamaları Değiştirilebilecek

iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 güncellemeleriyle birlikte kullanıcıların müzik deneyimlerinde de iyileşmeler yaşanacak. Bu bağlamda güncelleme ile Apple kullanıcıları müzik servisini değiştirebilecek.

Apple, müzik uygulaması olarak Apple Müzik'i temel tercih olarak belirliyordu. Ancak yeni güncelleme ile farklı müzik platformları (Spotify, YouTube, Deezer) birincil seçilen uygulama olabilecek. Aynı zamanda istenildiği zaman, Ayarlar bölümünden uygulama değiştirilebilecek. Bununla birlikte Apple cihazlarındaki asistanınız olan Siri, seçtiğiniz uygulamadan seçtiğiniz müziği de başlatabilecek.

Face ID Özelliği Yenileniyor

iOS 14.5 güncellemesi ile gelecek olan bir diğer özellik ise pandemi döneminde oldukça işe yarayacak. Kullanıcılar, Apple Watch yardımı ile yüzlerinde maske olsa da Face ID özelliğini kullanabilecek ve telefonlarının kilidini açabilecek.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap