Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Intel’den Apple’a Ağır Gönderme

Yonga üreticisi Intel, piyasaya yeni sürdüğü modellerin tanıtımında MAC kullanıcılarına yaptığı çağrıyla dikkat çekerken, Apple’a da göndermelerde bulundu.

İşlemci modelleri ile sektörün iddialı markalarından birisi olan Intel, Apple ile bugüne kadar çok karşı karşıya gelmemişti.  Apple ürünlerini tercih eden kişiler, Apple’ın kendi üretimi olan yongalarını kullanırken Intel bu ekosistemin tamamen dışında kalıyordu. Bu bakımdan Windows kullanıcılarına hitap eden Intel, özellikle Apple’ın M1 çipi sonrasında markaya yönelik ataklarını arttırdı.

Intel’den agresif pazarlama!

Intel yeni bir CEO ile anlaşma sağlayarak Apple’a karşı agresif bir pazarlama stratejisi yürütürken ilk defa bariz bir şekilde MAC bilgisayarlar üzerinden Apple’a gönderme yaptı. Şirketin yeni CEO'su Pat Gelsinger göreve geldikten hemen sonra "Bilgisayar dünyasına Cupertino'daki şirketten daha iyi ürünler sunmalıyız.” diyerek şirketin Apple’a karşı üstün gelmesini istediğini net şekilde belirtti. Tüm bu gelişmelerin ardından ise Twitter’dan atılan bir mesaj ile Intel net bir şekilde Apple’a meydan okudu. Twitter mesajında Rocket League için mesaj verilirken, kullanıcıların en iyi oyun deneyimi için MAC yerine Intel desteği alan Windows işletim sistemli bilgisayarları tercih etmesi gerektiği belirtildi. Benzer bir mesaj daha atan şirket, bu sefer Photoshop’daki performans ve verimliliğe dikkat çekerek kullanıcıların MAC yerine PC kullanması gerektiğini vurguladı. Intel’in cihazlarda desteklediği tablet modu ve dokunmatik ekran & kalem desteğine vurgu yapılırken tüm bunların Apple’da beklentileri karşılamayacak özellikler olduğu söylendi.

Intel’in MAC modellerde olmasa da farklı ürünleriyle iş ortaklığı yaptığı bilinse de Apple’a karşı bu kadar acımasız bir durum içerisine girmesi, teknoloji dünyasında tüm dikkatleri bu alana çekti.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap