Intel, Mac’ten Daha İyi Oyun Deneyimi Sağladığını İddia Ediyor

Intel ve Apple'ın ilişkisinin, Apple'ın Chipzilla'nınki yerine kendi silikonunu tercih etmeye başlamasından sonra bozulduğu zaten biliniyor. Team Blue, Computex 2021’de Cupertino ile köprülerini yaktı ve söz konusu oyun olduğunda, Mac'lerin Windows tabanlı dizüstü bilgisayarlardan daha düşük olduğunu söyledi.

Etkinlik sırasında Intel, Windows dizüstü bilgisayarlarının "Apple Mac dizüstü bilgisayarların %100'ünden daha iyi bir oyun deneyimi sağladığını" söyledi. Bu, Apple'ın M1 SoC'nin dünyanın en hızlı CPU çekirdeğine sahip olduğu yönündeki önceki iddialarına bir yanıt olabilir.

Intel, Computex’te sessiz kalmadı. Şirket, geçmişte olduğu gibi Cyberpunk 2077, Apex Legends, GTA V, PUBG ve Valorant gibi günümüzün en popüler oyunlarının yarısından fazlasının macOS'ta nasıl desteklenmediğinin altını çizdi. Ayrıca, düşük ayarlarda bile oldukça korkunç görünen Parallels üzerinden Valheim'ı çalıştırarak emülatörlerin kötülüğünü gösterdi.

Intel'in kıyasladığı şey yalnızca M1 destekli Mac'ler değildi. Core i9 9980HK ve AMD Radeon Pro 5600M'ye sahip olan MacBook Pro'yu, Core i5 11400H ve GeForce RTX 3060'a sahip Intel markalı bir sistemle karşılaştıran bir slayt gösterdi. Windows tüm kriterlerde çok öndeydi.

Intel, bilgisayarlarının oyun oynamak için ne kadar iyi olduğunu göstermenin yanı sıra, giderek artan sayıda içerik üreticilerinin dizüstü bilgisayarlarını oyun oynamak için nasıl kullandığını da göstererek Windows’un daha iyi bir seçenek olacağını öne sürdü.

Apple, 2022 yılına kadar kendi silikonuna geçişi tamamlamayı hedefliyor, bu yüzden Intel'in bu tür kıyaslamalar yapmasına şaşırmamak gerekiyor :)

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap