Instagram’dan Twitter’ın Süper Takibine Rakip Yeni Özellik

Daha önce Twitter'da gördüğümüz süper takip özelliğine benzer bir özellik, Instagram'ın hikayeler bölümünde yer alacak. 

Instagram için yapılan son açıklamalarda, Instagram hikayeler için yeni bir özellik üzerinde çalışıldığı belirtildi. Özellikle geçtiğimiz ay içerisinde Twitter tarafından açıklanan süper takip özelliği kullanıcıların sadece takipçilerine özel içerikler paylaşmasına imkân tanıyordu. Mevcut özellikten etkilendiği görülen Instagram ise abonelere özel içerikleri hikayeler bölümüne taşımaya hazırlanıyor. Konu ile ilgili paylaşılan yeni ekran görüntüleri yeni özelliğin uzun zamandan beri test edildiğinin de öğrenilmesini sağladı.

Yapılan ilk paylaşımlardan biri şu şekilde;

Yeni özellik nasıl çalışacak?

Yapılan paylaşımlardan elde edilen bilgilere göre özel olarak sadece abonelere paylaşılan hikayeler mor renk ile gösterilecek. Böylece kullanıcılar normal hikayelerden kolay bir şekilde ayırt edebileceği hikayeleri, abone olduğu hesaplar üzerinden kolayca takip edebilecek. Diğer kullanıcılar ise içeriklere erişemeyeceği gibi “Yalnızca üyelere özel” şeklinde özel bir mesajlar alacak. Yeni bir istem, içerik oluşturucularını "Bunu Hayranlarınız için Öne Çıkanlar'a kaydet" seçeneğiyle özelliği kullanmaya teşvik edecek.

Belirtilen ekran üzerinden kolay bir şekilde sadece aboneler ile paylaşılabilecek olan içerikler, aynı zamanda içerik oluşturucular için Instagram'da yeni bir gelir alanı yaratacak. Twitter'da ilk olarak görülen mevcut yenilik, kullanıcıların ücretli bir şekilde abone olmasını ve özel içeriklerden yararlanmasını sağlıyor. Şu an için Instagram'da ücretlendirmenin nasıl olacağı bilinmiyor. Ancak önümüzdeki günlerde yapılacak yeni çalışmalar ile birlikte mevcut özellik için daha fazla detaya ulaşılması mümkün olabilir. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap