Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Instagram Hikayeleri (Story) Nasıl İndirilir?

Instagram hikayeleri nasıl indirilir diye merak ediyor musunuz? Sizin için en geçerli yöntemleri bir araya getirerek Instagram hikaye indirme konusunda size yardımcı olmaya çalıştık. Buradaki yöntemlerin hepsi denenmiş ve test edilmiştir. Dolayısıyla hepsini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Instagram'ın hikayeler özelliğini sıkça duyarız. Öyle ki birçok kişi Instagram hikaye indir veya Instagram story indir şeklinde arama yapmaktadır. Instagram hikaye indirme işleminin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız aşağıdaki yöntemleri denemeye çalışabilirsiniz. Yöntemlerin her birisi işe yaramaktadır ama bazıları özel koşul gerektirmektedir.

Instagram hikaye indirme nasıl yapılır?

Öncelikle Instagram hikaye indirme işleminin nasıl yapılacağını ele alalım. Instagram hikayeleri 24 saat içerisinde doğrudan kayboldukları için uygulamanın kendisi üzerinden indirilememektedir. Ekran görüntüsü veya ekran kaydı almak bir çözüm olsa bile bu görüntü kalitesinin kaybolması anlamına gelmektedir.

Bir başkasının Instagram hikayesini indirmek istediğiniz zaman biraz daha zahmetli bir yola girmiş olursunuz. Bunun için geliştirilmiş olan uygulamaları kullanmanız gerekir. Ancak bu uygulamalar arasından işe yarar olanları bulmanız şarttır. Burada işe yarar olanları sizinle tanıştıracağız ve gönül rahatlığıyla başkasının Instagram hikayesini indirebileceksiniz.

1. Story Saver for Instagram kullanarak Instagram hikaye indirme

Story Saver for Instagram, Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak bulabileceğiniz bir uygulamadır. Story Saver for Instagram uygulaması yıllardır kullanılmaktadır. En önemlisi sürekli olarak güncellenmektedir. Bir Android kullanıcısı olmanız durumunda bu uygulamayı kullanarak kolayca Instagram hikaye indirme gerçekleştirebilirsiniz.

 • Story Saver for Instagram uygulamasını Google Play Store üzerinden indirin.
 • Uygulama yükledikten sonra onu çalıştırın.
 • Uygulama çalıştıktan sonra Instagram hesabınıza giriş yapın.

Artık dilerseniz kendi ana sayfanızda görünen kişilerin Instagram hikayelerini başarıyla indirmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın arama bölümünden arama yaparak hikayesini indirmek istediğiniz profili yazabilirsiniz. Böylece ilgili kişinin Instagram hikayesini indirebilirsiniz.

2. iStory for Instagram kullanarak Instagram hikaye indirme

iStory for Instagram, App Store üzerinden bulabileceğiniz bir uygulamadır. Apple gizlilik ve güvenlik politikaları nedeniyle her uygulamaya izin vermediği için Instagram hikaye indirme uygulamaları konusunda biraz ketum bir durum söz konusudur. iStory for Instagram ilgili ihtiyacınızı karşılayacak en önemli uygulamalardan birisidir.

 • iStory for Instagram uygulamasını App Store üzerinden indirin.
 • Uygulama yüklendikten sonra onu çalıştırın.
 • Uygulama çalıştıktan sonra Instagram hesabınıza giriş yapın.

Artık dilediğiniz kişinin Instagram hikayesini görüntüleme fırsatı elde edersiniz. Ancak uygulama doğrudan Instagram hikaye indirme işlemine onay vermemektedir. Yapmanız gereken hikayeyi tam ekran moda almak ve ardından ekran görüntüsü veya ekran kaydı almaktır

3. Stories Watch kullanarak Instagram hikaye indirme

Instagram hikaye indirme için son paylaşacağımız yöntemin biraz daha basit olduğunu söylemekte fayda var. Çünkü bu yöntemde herhangi bir şekilde Instagram hesabınıza giriş yapmıyorsunuz ve uygulama yüklemeniz gerekmiyor. Tek yapmanız gereken Stories Watch denilen adrese girmek, Instagram hikayesini izlemek ve onu indirmektir.

 • Stories Watch internet sitesini ziyaret edin.
 • Site açıldıktan sonra karşınıza "search instagram username" yazılı bir arama kutucuğu çıkacaktır.
 • Bu arama kutucuğuna Instagram hikayesini izlemek ve indirmek istediğiniz kullanıcı adını girin.
 • Arama sonuç sayfasında doğru kişinin Instagram profilini bulun ve üzerine tıklayın.
 • Eğer ilgili Instagram profili son 24 saat içerisinde herhangi bir şekilde hikaye paylaşmışsa onu izleyebilirsiniz.
 • İzlediğiniz hikayenin hemen sağ alt köşesinde beliren Download butonuna tıklayarak ise Instagram hikaye indirme işlemini gerçekleştirirsiniz.

Yukarıda yer alan üç yöntemden size uygun olanı kullanarak Instagram hikaye indirme işlemi yapabilirsiniz. Tercihen üçüncü yöntemin çok daha sağlıklı olduğuna inanıyoruz çünkü işlemleri anonim olarak gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Diğer yöntemlerde uygulamalara Instagram şifreniz ile giriş yaptığınızı unutmamanız gerekir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap