Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram, dünya genelinde 1 milyarı aşkın kullanıcı sayısına sahip bir sosyal medya uygulamasıdır. Bazı kullanıcılar Instagram profillerini kapatmak istediklerinde Instagram dondurma gerçekleştirirler. Instagram hesap dondurma son derece basit adımları içerir. Bu adımları takip ederek Instagram hesabı dondurma işlemini başlarıyla yapabilirsiniz.

Size sunacağımız Instagram dondurma linki gibi detaylar sayesinde çok fazla uğraşmadan hesabınızı dondurma yani geçici olarak kapatma yoluna gidebileceksiniz. Instagram dondurma veya Instagram hesabı dondurma nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bunların cevabını kolayca bulabileceksiniz.

Instagram dondurma işlemi nasıl yapılır?

Instagram dondurma işlemi hesabınızın geçici olarak kapatılması anlamına gelir. Bir başka ifadeyle hesabınıza tekrar erişene kadar hesabınız geçici olarak erişilemez hale gelir. Instagram hesabı dondurma işlemini yaptığınız zaman profiliniz, fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz geçici süreyle devre dışı olur. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

 • Instagram hesabı dondurma işlemini yapmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bu bağlantı Instagram dondurma linki adıyla bilinir. Bu bağlantıya girdiğiniz zaman işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

 • Uzun yolu tercih etmek istiyorsanız Instagram.com adresine bir tarayıcı üzerinden giriş yapın.
 • Sağ üst kısımda yer alan profil simgesine tıklayın ve Profil Düzenle seçeneğini seçin.
 • Profil Düzenle kısmındayken ekranda aşağıya inin, sağ alt kısımda yer alan Hesabımı geçici olarak kapat kısmına tıklayın.
 • Karşınıza "Hesabını neden kapatıyorsun?" şeklinde bir soru çıkacaktır. Bu soruya yanıt verin (yanıt vermezseniz Instagram hesap dondurma işlemini tamamlayamazsınız) ve şifrenizi girin.
 • Şimdi Hesabı Geçici Olarak Kapat seçeneğine tıklayın, hesabınızın bilgilerini girerek Instagram hesabı dondurma işlemini tamamlayın.

Yukarıdaki basit adımları takip ederek Instagram hesabı dondurma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan şey hesabınıza erişebilmektir. Bir başka ifadeyle güncel giriş bilgilerini hatırlamanız gerekmektedir. Aksi durumda Instagram hesabını dondurma şansınız olmayacaktır.

Instagram dondurma işlemi yapılmış bir hesap nasıl açılır?

Daha önce Instagram dondurma işlemi gerçekleştirmiş durumdaysanız hesabınıza erişmeniz oldukça kolaydır. Bunun için ihtiyacınız olan en önemli şey Instagram hesabınıza ait bilgilerdir. Kullanıcı adı ve şifrenizi biliyorsanız kolay bir biçimde Instagram hesabınıza geri giriş yapabilir ve Instagram dondurma işlemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Instagram dondurma işleminin yapılışı için birçok farklı neden vardır. Bu nedenlerden hangisinin size uyduğunu yine siz bilirsiniz ancak bir kez Instagram dondurma işlemi yaptıktan ve hesabınıza tekrar eriştikten sonra yeni bir dondurma işlemi yapabilmek için 7 gün beklemeniz gerekeceğini unutmamalısınız.

Instagram dondurma ile silme arasındaki fark nedir?

Instagram en popüler sosyal medya sitelerinden biridir. Bu açıdan en çok bağımlılık yapanlar arasında yer alır. Instagram alışkanlıklarını hafifletmek isteyenler, Instagram hesaplarını dondurma veya silme yoluna gitmektedirler. Instagram hesabı dondurma işlemlerini yukarıda anlattığımız şekilde yapabilirsiniz.

Instagram hesabı dondurma ile Instagram hesabı silme arasındaki fark aslında oldukça açıktır. Bir kullanıcı olarak hesabınıza geçici olarak erişmek istemiyorsanız Instagram dondurma işlemi yapmanız gerekir. Eğer hesabınıza artık hiçbir şekilde erişmek istemiyorsanız yapmanız gereken hesap silme işlemidir.

Tekrar etmek gerekirse iki seçenek arasındaki fark Instagram hesabınızı silmenin kalıcı olmasıdır. Bu işlemi yaparsanız sonradan o hesaba bir daha erişemezsiniz ve tüm verilerinizi kaybetmiş olursunuz. Instagram hesabı dondurmada ise verileriniz saklanır çünkü hesabınız geçici olarak devre dışı bırakılmış durumdadır.

Instagram hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Instagram hesabınızdan tümüyle kurtulmak mı istiyorsunuz? Öyleyse Instagram hesabı dondurma işlemi yerine Instagram hesap silme işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için aşağıda yer alan beş adımı takip edebilirsiniz. Böylece hesabınızı güvenli bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

 • Instagram hesap silme işlemini gerçekleştirmek için Instagram.com adresine bir tarayıcı üzerinden giriş yapmanız gerekir.
 • Giriş yaptıktan sonra buradaki hesap silme sayfasına gidin.
 • Karşınıza çıkan açılır pencereden hesabınızı silme sebebini seçin.
 • Hesap silme sebebinizi seçtikten sonra şifrenizi yeniden girmeniz istenecektir.
 • Bunu yaptıktan sonra mavi bir biçimde yer alan hesabı sil butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Bir Instagram hesabını silebilmek için ona giriş yapabiliyor olmanız gerekir. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı unuttuysanız maalesef hesap silme işlemini gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Öncelikle şifrenize ve kullanıcı adınıza erişmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap