Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

En İyi 3 Instagram Hashtag Uygulaması

Bir resim bin kelime değerindedir. Instagram ve Twitter dünyasında bu söylem artık pek geçerli değildir. Yazınızın görsel unsuruyla birlikte diğer birçok faktör popülerliğine katkıda bulunmaktadır. Bugün, etiketler ve başlıklar görüntünün geri kalan kısmı kadar önemlidir.

Hashtag'ler yalnızca fotoğraflarınız için doğru hedef kitleyi elde etmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Instagram ve gittikçe büyüyen görüntü kütüphanesinde yayınlarınızı ve öykülerinizi kataloglar ve düzenlemektedir.

Instagram, "Hashtag'i Takip Et" özelliğini tanıttığından beri doğru hashtagleri eklemek artık her zamankinden daha değerlidir.

Ancak gerçeği söylemek gerekirse, her yazıya elle hashtag eklemek acı vericidir. Evet, Instagram'ın otomatik önerme özelliği vardır. Ancak sizi yalnızca belirli bir noktaya kadar ulaştırmaktadır. Tek bir yazı tanımlamak için on beş farklı kelime düşündüğünüzü hayal edebilirsiniz. Her bir kelimeyi yazmanın acısını artık çekmek zorunda değilsiniz.

Peki, bunun için ne yapmalısınız? Endişelenmenize gerek yoktur. Android için belirli uygulamaları kullanabilirsiniz. Instagram için en iyi hashtag uygulamalarından bazılarını kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar otomatik olarak hashtag oluşturmanıza yardımcı olurken, bazıları resimleriniz için doğru hashtag'i belirlemenize yardımcı olacaktır.

1. AutoHash

İlk bahsedeceğim uygulama AutoHash olacak. Adı hemen hemen tüm hikayeyi anlatmaktadır. Bu temiz küçük uygulama, yüklenen resme bağlı olarak bir etiket listesi oluşturmaktadır. Evet, doğru okudun. Yüklenen resme bağlı olarak bir etiket listesi oluşturmaktadır.

AutoHash görüntüyü analiz etmekte ve kompozisyonuna bağlı olarak ilgili hashtaglerin bir listesini size sunmaktadır. Üstelik her şey burada son bulmamaktadır. Ayrıca bulunduğunuz yere göre birkaç etiket eklemektedir. Ancak favorisi olacağınız nokta kesinlikle favori adını taşıyan kısımdır. Burada, sık kullandığınız etiketleri bulabilir ve görüntü analiz tamamlandıktan sonra onları ekleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken kalp simgesine dokunmak ve uygulama listesine kaydedilen etiketi resme eklemektedir.

Favori bir etiket eklemek için kalp simgesine dokunmalı, etiketi eklemeli ve kalp simgesine uzun bir şekilde tekrar basmalısınız. Sunulan 30 limitinin ötesine geçmekten endişe duyuyorsanız AutoHash bir sayaç özelliğine sahiptir. Mevcut numarayı görmek için ilk ikona dokunmanız yeterli olacaktır.

Her şey ayarlandığı zaman kopyalama yapmak için pano simgesine dokunmanız yeterli olacaktır. Bundan sonra Instagram'ı açın ve resminizi paylaşın. İşte bu kadar! Bu uygulamanın en iyi yanı engelleyici reklamların olmamasıdır.

2. Top Tags

Bir ton ilgisiz hashtag eklenmesi genellikle çaresizlik çağrısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu acı ama gerçek bir durumdur. Bu nedenle en iyi seçenek gereksiz ve alakasız etiketlerden uzak durmaktır.

En iyi etiketleri veya tam eşleşen etiketleri istiyorsanız Top Tags kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan biridir. AutoHash uygulamasının aksine etiketleri tek başına üretmemektedir. Bunun yerine, Yiyecek ve Moda gibi ana kategorilerden birine dokunmanız gerekmektedir. Bu size ilgili ögelerin uzun bir listesini sunacaktır.

İşiniz amacınıza en uygun olan seçmek ve aynısını panoya kopyalayarak işlemi tamamlamaktır. Bunu yapmanın başka bir yolu da popüler etiketleri karıştırmak ve onları eşleştirmektir. Bunu yapmak için, sağdaki ikinci simgeye dokunmalı ve hangi kategorilerin etiketlerini eklemek istediğinizi belirlemek için artı simgesine dokunmalısınız. İlgili tüm etiketler üstteki kutuda görünecektir.

Bu noktada, istemediğiniz bazı etiketleri kaldırabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra geriye kalanları kopyalayıp yapıştırmalı ve işinize devam etmelisiniz. Top Tags, yapacağınız paylaşımın içerisine kendi etiketlerini ekleyecektir. Dilerseniz bunları kullanmamayı tercih edebilirsiniz.

3. Leetags

Leetags, etiket veritabanında bir anahtar kelime ile arama yapmanızı sağlamaktadır. Bu nedenle, bitki ile ilgili etiketler aramak istiyorsanız sadece bitki yazmanız yeterli olacaktır. Böylece ilgili etiketler size sunulacaktır.

İlginç bir şekilde, her bir etiketin popülaritesini yüzdesel olarak göstermektedir. Yani daha az popüler olanları atmak ve daha anlamlı bir etiket eklemek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Bir kez bunu yaptığınız zaman her zamanki gibi işinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Birkaç özelleştirme püf noktası da vardır. Sayıyı belirtebilir veya hashtaglerin üzerine noktalar ekleyebilirsiniz. Aynı etiketleri tekrarlamaktan kaçınmak için kopyalarken karıştırma yöntemini kullanabilirsiniz. Tüm bu seçenekleri Options sekmesinde bulabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap