Instagram'da Silinen Gönderiler Kurtarılabilecek

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, yepyeni bir özelliği kullanıcıları ile paylaştı. Instagram'da silinen hikayeler ya da gönderiler artık kurtarılabilir oldu.

Instagram, hack saldırılarının yarattığı mağduriyeti sebep göstererek Yakın zaman önce silinenler adında yeni bir özelliği kullanıcıları ile buluşturdu. Kullanıcılar için daha kaliteli bir sosyal medya deneyimi sunacak olan özellik ile silinen gönderi ve hikaye artık geri kurtarılabilecek.

Instagram, yeni özelliği ile sizin veya bir başkasının gönderilerinizi silmesi durumunda 30 gün boyunca saklı tutacak. 30 gün boyunca sunucularda saklanan paylaşımlarınızı kalıcı olarak silmek istediğinizde ise Instagram sizden e-posta yoluyla yada kısa mesaj yoluyla doğrulama talep edecek. Doğrulama sonucunda paylaşımlarınız kalıcı olarak silinecek.

Yeni gelen Yakın Zaman Önce Silinenler özelliği hikayeleri kapsamayacak. Hikayeler, 30 gün yerine 24 saat boyunca Instagram'ın oluşturduğu ve sizinde erişebileceğiniz klasörde saklı kalacak.

Instagram'da geri almak istediğiniz gönderi yada hikaye paylaşımlarını geri alabilmek için oluşturulan klasöre erişmeniz gerekiyor. Klasöre erişmek için Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra Hesap bölümüne tıklayın ve Son Silinmiş'e gidin.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yapılmış Yorumlar (1)

03 Şubat 2021, 09:25

Çok iyi olmuş hocam teşekkür ederim.

Yorum Yap