Instagram'da Kaydırma Sistemi Tamamen Değişebilir!

Instagram için gündeme gelen son iddialarda kaydırma sisteminin tamamen değişebileceği belirtildi. İddialara göre linkler artık fotoğraflar üzerinde yer alacak.

Instagram’da hikayelerdeki kaydırma özelliği influencerlardan haber sitelerine kadar farklı kaynaklara ziyaretçi çekmek isteyenler tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Ancak mevcut teknoloji hikayeye yanıt vermek gibi bazı özelliklerde kullanıcıların sorunla karşılaşmasına neden olabiliyor. Instagram'daki mevcut kaydırma hareketine yönelik şirketin uzun zamandan beri çalışma içerisinde olduğunu belirten yeni rapor ve sızıntılar ise kısa süre içerisinde mevcut kaydırma hareketi ile farklı sitelere erişimin ortadan kaldırılacağını öne sürdü.

“Instagram’dan Kaydırma Özelliğine Yeni Çözüm”

Açıklamalara göre Instagram mevcut link eklemek isteyenler için hikayelerdeki araçlar içerisine yerleştireceğini özel bir düğme ile kullanıcılara yeni bir seçenek sunacak. Bu sayede kullanıcılar eklemek istedikleri linki, bu bölümden fotoğraf üzerine konumlandırabilecek. Hikayeleri takip eden kişiler ise mevcut sitelere gitmek istediğinde linke dokunarak tarayıcı üzerinden mevcut siteye erişim sağlayabilecek.

Mevcut yeniliğin sadece hikayeler ile sınırlı olması bekleniyor. Hikayeler dışından ana akışta ya da keşfet gibi farklı bölümlerde mevcut özellik için herhangi bir çalışması bulunmayan Instagram, hikayeler üzerinden yapacağı yenilik ile birlikte daha fazla verimlilik ve güvenlik sunmayı hedefliyor.

Kullanıcılar, hikayeyi kaydırarak erişim sağlayabileceği farklı internet sitelerinde çeşitli tehlikeler ile karşı karşıya gelebilir. Kaydırma Sırasında kullanıcıların çeşitli manipülasyonlara maruz kalma riski nedeniyle Instagram'ın böyle bir karar alabileceği konuşuluyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap