Instagram Canlı Yayın Katılımcı Sayısını Arttırdı

Sosyal medya devi Instagram, canlı yayın katılımcı sayısında değişime gitti. Daha önce 2 olan katılımcı sayısı 4'e çıkarıldı.

Pandemi sebebiyle canlı yayınlar ve görüntülü sohbet özelliklere olan talep ciddi oranda artış gösterdi. Bu talepten faydalanmak isteyen platformlar sürekli olarak yeni özelliklerini uygulamalarına eklemeyi sürdürüyor.

Dünyanın en çok kullanılan video ve fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, canlı yayın katılımcı sayısını 2 kişiden 4 kişiye çıkardı. "Live Rooms" adı verilen özellik bu hafta içerisinde tüm kullanıcılara sunulacak.

Yeni özellikle ilgili bir blog paylaşımı yapan Instagram, 'talk show veya podcast' için insanları iş birliği yapmaya teşvik edeceğini belirtti.

Clubhouse'a Benziyor

Yalnızca sesle iletişim kurulan ve canlı konuşmalar yapılabilen Clubhouse uygulamasına benzetilen Instagramın yeni özelliği, görüntülü iletişim imkanı sunması ile uygulamasındaki farklılıkları öne çıkarıyor.

Şuanda sadece iOs cihazlara kullanılabilen ve sadece davetiye ile uygulamaya giriş yapılabiliyor olması Clubhouse uygulamasını, Instagram Live özelliğinin gerisinde bırakıyor.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap