Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Illaoi Karşısında Nasıl Oynanır?

Illaoi counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Illaoi karşısında yardımcı olacaktır.

Illaoi minyon dalgalarını yönetme konusunda biraz problem yaşar. Bu nedenle maçın ilk aşamalarında onu kule altına hapsetmeyi deneyebilirsin. Bunu yaptığın zaman Illaoi daha çok manasını tüketmek zorunda kalacaktır. Bu koridor aşamasında aradığın avantajı sana sunacaktır.

Hasar takası söz konusu olduğunda E yeteneği oldukça önemlidir. Hasar takasını bu yetenek sayesinde gerçekleştirir. Bu yetenekten kaçmak aynı zamanda onun ekstradan altın kazanmasına engel olmak anlamına gelir. Bir hasar takasında bulunmak istiyorsan daha çok bu yeteneğin olmadığı anları kovalamalısın.

Illaoi bir şekilde E yeteneğiyle seni işaretlemiş durumdaysa onu alt edeceğine inanmıyorsan hemen oradan uzaklaşmalısın. Ahtapot kollarıyla uğraşmayı beklemeli ve alandan dışarı çıkmalısın. Bu ekstra hasar almana engel olacaktır.

Illaoi Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Illaoi’nin özel yeteneği özellikle takım savaşlarına muazzam bir etki sunmaktadır. Özel yeteneğini kullandığı zaman bir şekilde geri kaçmaya çalışmalısın. Dar alanlarda savaşmak gibi bir hataya düşmemek önemlidir.

Illaoi’nin en güçlü yanı ahtapot kollarından aldığı hasar potansiyeli ve aynı zamanda sürdürülebilirlik desteğidir. Bu nitelikler sayesinde Illaoi sürekli ayakta kalmayı başarabilmektedir. Bir şekilde onun can yenileme niteliğine engel olmaya çalışmalısın.

Illaoi’nin E yeteneği isabet ettiği şampiyonun bir kopyasını çıkarır. Bu kopya bir ruh şeklindedir ve Illaoi’nin ekstra altın kazanması için doğal hedeftir. Bir şekilde bu yetenekten kaçmalı ve güvenli oynamaya çalışmalısın. Aksi durumda ona çok büyük bir altın avantajı devretmiş olursun.

Illaoi'nin Potansiyeli

Illaoi özellikle Kara Balta eşyası almaya çalışır çünkü bu eşya onun yetenekleriyle fazlasıyla uyumludur. Bu eşyayı 10-11 dakikadan önce tamamlamayı başarırsa minyon dalgalarını hızlı bir şekilde temizleme fırsatı elde etmiş olacaktır. Bu sayede koridorları ittirerek hakimiyet kurmaya çalışacaktır.

Illaoi’nin güç patlaması yaşadığı durum E yeteneğinin maksimum seviyeye çıktığı durumdur. Bu durum onun yetenekleriyle ekstra hasar vermesini sağlar. 13. seviye olduğunda hem Q hem E yeteneğini maksimum seviyeye ulaşmış olabilir. Bu noktadan sonra onunla düello yapmak kolay değildir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap