iCloud Parolaları Chrome Eklentisi Oldu

Apple'ın iCloud Parola hizmetlerini ücretsiz olarak Windows Chrome'da eklenti haline geldi. Artık Windows'tan internet sitelerine girerken iCloud Parolaları kolayca kaydedilebilecek.

Apple'ın ücretsiz olarak sunduğu hizmet ile iCloud hesabında bulunan parolalara artık Chrome üzerinden erişim sağlanabilecek. Aynı zamanda Chrome aracılığı ile iCloud parolaları da kaydedilebilecek.

İnterneti sıklıkla kullanan kişilerin hemen hemen her platform için şifre kullandığını düşündüğümüzde sunulan hizmetin son derece faydalı olduğu dikkat çekiyor.

Apple, iCloud parolalarını Chrome eklentisi haline getirme özelliğini şu sözlerle ifade ediyor; ''iCloud Parolaları, iPhone'unuzda, iPad'inizde veya Mac'inizde yarattığınız güçlü Safari parolalarını Windows PC'nizde web sitelerini ziyaret ederken de kullanmanıza olanak tanıyan, Windows kullanıcılarına yönelik bir Chrome genişletmesidir. iCloud Parolaları, Chrome'da yarattığınız yeni parolaları'da iCloud Anahtar Zinciri'nize kaydeder, böylece parolalar Apple aygıtlarınızda da kullanılabilir.''

iCloud Parolaları'nı kullanan kullanıcıların bu eklentiyi Windows platformunda kullanmaları da kolay. Eklentiyi kullanmak için iCloud uygulamasını bilgisayarınıza yüklemeyip, hesabınıza giriş yapmanız yeterli oluyor. Web sitesine girdikten sonra iCloud hesabınızda bir parola varsa bildirim halinde karşınıza çıkıyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap