Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Hyundai Uçan Arabaların 2030’da Kullanılacağını Açıkladı!

Çoğunlukla bilim kurgu filmlerinde yer alsa da Hyundai cephesinden gelen yeni açıklamalarda uçan arabaların 2030 yılında kullanılabileceği belirtildi. 

Otomobil sektöründe şu anda ana gündem elektrikli araçlara geçiş. Bu alanda pek çok farklı marka 2025 ve 2030 yıllarında kademeli bir şekilde elektrikli araçlara geçiş yapmayı planlıyor. Ancak Hyundai Avrupa şefi tarafından yapılan yeni açıklama, sektörde oldukça dikkat çekti. Zira Hyundai'nin Avrupa şefi Michael Cole yaptığı yeni açıklamasında uçan arabaların beklenenden çok daha yakın bir tarihte kullanılacağını söyledi. 

“Çok önemli yatırımlar yaptık”

Güney Koreli otomobil markası Hyundai'nin hava ulaşımına yönelik ciddi yatırımlar yaptığını söyleyen Avrupa şefi, gelecekte Hyundai’nin bu alanda oldukça ön planda olacağını ve sektörde elde ettiği deneyimleri bu alanda da etkin bir şekilde kullanabileceğini belirtti. Şef, “Önümüzdeki on yılın ikinci yarısında, kentsel hava hareketliliği, şehirlerdeki tıkanıklığı gidermek için büyük bir fırsat sunacak. Havadaki hareketlilik şehir içi veya şehirler arasında özellikle düşük emisyon için büyük bir fırsat sunacağını düşünüyoruz.” dedi.

Özel prototip tanıtılmıştı

Hyundai cephesinden gelen açıklamalar aslında şirketin bu alanda ciddi çalışmalar yaptığının vurgulanması için önem taşıyor. Öyle ki Las Vegas'ta 2020 yılında düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda şirket ilk uçan araba konseptini tanıtmıştı. Hyundai için gündeme gelen bazı iddialarda Uber ile birlikte farklı çalışmaların yapılabileceği de belirtiliyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap