Hyundai Elantra N Resmen Tanıtıldı

2022 yılında piyasaya sunulacak modelleri tek tek tanıtmaya başlayan şirketlere Hyundai de eklendi. Hyundai Elantra N adlı yeni model şirket tarafından resmen tanıtıldı.

Hyundai otomotiv dünyasında en çok tutulan modellere sahip Hyundai Elantra ailesine, yeni bir üye daha ekleniyor. Hyundai Elantra N olarak adlandırılan yeni model tasarımıyla da oldukça dikkat çekti. Yeni araç, 280 beygirlik gücü ile birlikte oldukça güçlü ve performanslı bir model olarak piyasada yer alacak.

Hyundai Elantra N özellikleri neler?

Hyundai tarafından yapılan tanıtımda aracın özelliklerine yer verildi. 5.5 saniyede 100 kilometre hıza ulaşmayı başaran araç 2.0 litrelik motoru ile birlikte oldukça iyi bir performans sunacak. Elantra ailesinin bugüne kadarki en hızlı ve en sportif aracı olmaya aday olan Hyundai Elantra N, manuel vites kullanmak isteyenleri üzebilir. Zira araçta tek seçenek olarak 8 ileri otomatik şanzıman. Bu nedenle mevcut aracı satın alacak kişilerin otomatik vites kullanması zorunlu. 

Hyundai Elantra N tanıtımında en çok dikkat çeken detaylardan bir diğeri ise tasarım oldu. Oldukça hacimli ve keskin hatlara sahip olan modelde, özel kırmızı şeritler ile yakalanan hareketlilik aracın sportif görünüm kazanmasına destek sağlıyor. Yüksek performans ve hız sunduğu için araçta özel güvenlik önlemlerinin alındığını özellikle vurgulayan Hyundai, kullanıcıların keskin viraj ya da dönüş yaparken herhangi bir kontrol kaybı yaşamaması adına maksimum yol tutuş desteğinin sağlandığını belirtti. Aracın iç donanımındaki göstergelerde de özel seçenekler sunmayı başaran otomotiv devi motor yağı ve su sıcaklığı gibi tüm detaylara sürücünün hakim olmasını sağlıyor.

Hyundai Elantra N ne zaman pazara çıkacak?

Tanıtımda yer verilen bilgilere göre 2021 yılının sonuna doğru ilk olarak Avrupa pazarında satışa çıkacak olan araç, 2022 yılı itibari ile dünyanın pek çok farklı bölgesinde tercih edilebilecek. Araç tanıtımında en çok merak edilen detay fiyatlandırma olsa da şirket aracın fiyatına dair herhangi bir bilgi paylaşmadı. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap