Huawei Yeni Oyun Konsolu Üzerinde Çalışıyor

Akıllı cep telefonları ve giyilebilir teknoloji gibi farklı alanlarda üretimler yaparak piyasada yer alan Huawei, konsol alanına da giriş yapmaya hazırlanıyor.

Konsol pazarında Sony ve Microsoft hakimiyetine karşı Huawei’den önemli bir hamle geliyor. Sektörde PlayStation 5 ve Xbox Series X'e rakip olacak yeni bir konsol çalışması yapan şirket, yeni yapacağı tanıtım ile birlikte sektöre iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Huawei’nin Yeni Konsolu MateSteation Olacak

Çin’den gelen yeni bilgilere göre Huawei’nin yeni konsolu için MateStation ismi kullanılacak. Ancak bu ismin geçici olabileceği de konuşuluyor. Bu bakımdan tanıtım ile birlikte detayların netleşeceği yeni Huawei konsolu, konsol hayranlarında da beklenti yarattı. Özellikle kendi ülkesi Çin’de beklentileri karşılayan yeni bir konsolun yüksek satış rakamlarına ulaşabileceği konuşuluyor.

Konsol ile ilgili merak edilen ise donanımlar. Kendi üretimi olan çiplerin kullanılması beklense de Huawei bu konuda farklı anlaşmalara da imza atabilir. Geçtiğimiz yıl içerisinde Android için Huawei Mobil Servisleri (HMS) üzerinde çalışan GameCenter oyun merkezini piyasaya süren Huawei, bir anlamda oyun alanında da yavaş yavaş hazırlıklar yaptığını göstermiş oldu.  konsol oyunlarında da yeni bu merkezi kullanabilir.

Yeni Oyun Bilgisayarları da Gelebilir

GizChina üzerinden yayınlanan bir diğer iddiada ise şirketin yeni oyun dizüstü bilgisayarı sunacağı da öne sürüldü. En son 2017'de ilk dizüstü bilgisayarı MateBook X ile sektöre giriş yapan Huawei’nin oyun sektörüne daha iddialı bir giriş yapması kuşkusuz kullanıcıların dikkatini çekecek.  Şu anda en güçlü Huawei dizüstü bilgisayar, GeForce MX250 ile birlikte gelen MateBook X Pro olurken piyasaya sunulacak yeni bir dizüstünün daha üstün özelliklerle gelmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap