Huawei'nin Yeni Katlanır Telefonu 22 Şubat'ta Tanıtılacak

Huawei için yapılan son duyurularda, yeni katlanabilir telefon Mate X2'nin 22 Şubat'ta tanıtılacağı belirtildi.

Katlanabilir telefon sektöründe önemli oyunculardan birisi olmayı hedefleyen Huawei, yeni katlanabilir modeliyle bu ay içerisinde önemli bir tanıtıma imza atacak. Konu ile ilgili Weibo paylaşımında, yeni telefon ile ilgili bir görsel ve tanıtım tarihi belirtilirken Huawei Mate X2 olarak adlandırılan akıllı katlanabilir telefonun 22 Şubat 2021 tarihi itibariyle tanıtılacağı duyuruldu. Bir önceki katlanabilir telefon Mate XS olurken, yeni modelin daha hızlı ve yeni teknolojiler ile piyasaya sunulması bekleniyor. 

Huawei Mate X2 özellikleri neler olacak?

Resmi bir açıklama ve tanıtım yapılmadığından dolayı yeni model ile gelen detaylar sadece iddialara dayanıyor. Önceki modellerde dış tarafa doğru katlanarak tek bir panel üzerinden kontrolün sağlandığı telefonda, yeni versiyonu ile birlikte bu tasarımdan da uzaklaşılıyor. Görünümü ve katlanabilir modeliyle Samsung'un piyasaya sunduğu Galaxy Z Fold ile daha fazla benzer olan Mate X2 özellikle tasarımı ile ciddi bir değişimin olacağını da gösteriyor.

Donanım cephesinde ise  Mate 40 Pro'da bulunan Kirin 9000 işlemcisine yeni modelde de yer verilmesi bekleniyor. Google uygulama ve hizmetleri ise yeni telefonda da yer almayacak. Bu nedenle de modelin özellikle Çin dışındaki uygulanabilirliği ve kullanılabilirliği sınırlandırılmış olacak.

Gözler 22 Şubat’a çevrildi

Tüm bunlara karşın dünyada oldukça dikkat çeken yeni tanıtım tarihi, 22 Şubat'ta gözlerin çevrilmesini sağladı. Beklentileri karşılayacak bir modelin piyasaya sunulması, Huawei’nin katlanabilir telefon alanında daha fazla güç kazanmasını sağlayacak.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap