Huami'den İki Yeni Akıllı Saat: Amazfit GTR 2e ve Amazfit GTS 2e

Huami, Amazfit GTR 2e ve GTS 2e isimli iki yeni akıllı saat modelini sık sık karşılaştığımız fiyat performans uyumluluğu ile duyurdu.

Amazfit GTR üzerine şekillenen iki yeni model daha uzun pil ömrüne sahip olması ile dikkat çekiyor. Ancak pil ömrünün yüksek olması Wi-Fi bağlantısının kaldırılması ile gerçekleşiyor ve bu değişim aynı zamanda fiyatı da düşürüyor.

Her iki saat modeli de birbirinden kullanım süreleri, ekran ve batarya özellikleri ile ayrılıyor. Üç özellik haricinde iki saat de aynı özellikleri barındırıyor.

Amazfit GTR 2e Özellikleri

1.39 inç boyutunda AMOLED ekrana sahip olan Amazfit GTR 2e, 454 x 454 piksel çözünürlük sunuyor. Yuvarlak ekrana sahip olan saat ilk bakışta oldukça güzel görünüyor.

Sağlık alanında kalori takibi, oksijen seviyesi ölçme, uyku monitörü gibi özellikler sunan saat, spor ve aktivite içinde birçok moda sahip. Bağlantı noktalarında ise Wi-Fi desteği bulunmayan saat Bluetooth 5.0 ve GLONASS GPS özelliklerini barındırıyor.

Amazfit GTR 2e, 471 mAh Li-Polymer bataryası ile 24 gün batarya ömrüne sahip olarak en dikkat çekici özelliğini sunuyor. Ayrıca saatin 50 metre suya karşı da dayanıklı yapısı var.

Amazfit GTS 2e Özellikleri

Amazfit GTS 2e ise 1.65 inç boyutunda AMOLED ekran ile karşımıza çıkıyor. 348 x 442 piksel çözünürlüğü olan saatin tasarımı ise kare şeklinde.

Sağlık alanında tıpkı Amazfit GTR 2e gibi kalori takibi, oksijen takibi ve uyku takibi gibi özellikleri bulunan saatin aynı şekilde bir çok spor ve aktivite modu bulunuyor. Bağlantı noktalalarında da Bluetooth 5.0 ve GLONASS GPS desteği bulunuyor.

Amazfit GTS 2e, 246 mAh Li-Polymer bataryaya sahip. Sahip olduğu batarya kapasitesi ile 14 gün kullanım ömrü sunuyor.

Amazfit GTR 2e ve Amazfit GTS 2e Fiyatı Ne Kadar?

Amazfit GTR 2e 161 dolar, Amazfit GTS 2e ise 147 dolar fiyat etiketi ile satışa sunuldu.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap