HTC, Orta Seviye Telefonu Desire 20+'ı Duyurdu

Bir dönem sektörün öncü isimlerinden olan ancak daha sonra havlu attı atacak denen HTC, Tayvan'da düzenlenen bir etkinlikte yeni akıllı telefonunu duyurdu. Desire 20+ adını taşıyan bu akıllı telefon orta seviyeye hitap ediyor.

HTC Desire 20+, 6,5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlük sunan bir ekranla birlikte geliyor. Bu ekranın tam ortasında ufak bir çentik bulunuyor. Bu çentiğin içerisinde ise 16 MP değerinde bir ön kamera yer alıyor. HDR desteği olduğu için söz konusu kamera FHD video kaydı yapabiliyor.

HTC Desire 20+'ın arka kısmında ise dörtlü kamera sistemi yer alıyor. Kamera sisteminde dikdörtgen yapıyı seçmiş olan HTC kameralarda 48 MP ana kameraya, 5 MP ultra geniş açılı kameraya, 5 MP derinlik kamerasına ve 2 MP makro kameraya yer vermiş.

HTC Desire 20+, Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 720G işlemcisinden güç alıyor. Bununla birlikte telefonda 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunuyor. Telefonun ayrıca microSD desteği bulunuyor. Dolayısıyla kullanıcılar depolama alanını yükseltebilme şansına sahipler.

HTC Desire 20+ Teknik Özellikleri

  • Ekran: 6,5 inç, HD+
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 720G
  • RAM: 6 GB
  • Depolama Alanı: 128 GB + microSD
  • Ön Kamera: 16 MP
  • Arka Kamera: 48 MP + 5 MP + 5 MP + 2 MP
  • Batarya: 5.000 mAh

HTC tarafından yapılan açıklamalara göre Desire+, siyah ve turuncu renk seçeneklerine sahip olacak. Telefonun sadece Tayvan'da satılıp satılmayacağına ilişkin herhangi bir bilgi paylaşmayan HTC, telefonun fiyatını 295 dolar (2.330 TL + vergiler) şeklinde belirlemiş durumda.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap