Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

HP Omen 15 (2020) Dizüstü Oyuncu Bilgisayarı (Kısa İnceleme)

HP Omen 15, oyuncular için üretilmiş ve sınıfında oldukça oldukça iyi analiz sonuçları sunuyor. Bilgisayar, iş dünyası içinde kullanılabilir özelliklere sahip ancak yapısı gereği biraz ağır olduğu için taşınması konusunda zorluk yaşatabilir. Bu nedenle profesyonel iş anlamında pek tavsiye edilecek gibi görünmüyor.

HP Omen 15’ in yetersiz kaldığı tek nokta ise 69 Wh kapasiteye sahip pil ömrü olarak dikkat çekiyor. Yapılan ölçümlerde, rakiplerine göre oldukça geri seviyede kalan bilgisayar, video izlerken yaklaşık 3.5 saat pil ömrü sunuyor. Bu süre oyun oynarken elbette daha da düşecektir ve düşük bir pil ömrü oyuncuların pekte tercih ettiği bir özellik değil.

HP Omen 15’in ekran özellikleri oyuncular için oldukça yeterli seviyede. 15.6 inç boyuta, 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip olan ekran 144 Hz ekran yenileme hızı sunuyor. IPS panel kullanılan ekran, Anti-glare özelliği sayesinde yansımalardan en az derecede etkilenerek görüş kalitesini korumayı başarıyor.

HP Omen 15 (2020) Kısa İnceleme

Düşük pil performansına sahip oldukça ağır ve hantal bir cihazdır. Buna rağmen HP Omen 15'in sunabileceği çok şey vardır. Bu bilgisayar, güçlü oyun performansı, mükemmel ses tasarımı ve video kalitesinin yanı sıra harika, net ve yansıma önleyici ekrana sahiptir.

HP Omen 15, sıradan oyunlardan daha profesyonel rekabetçi e-spor oyunlarına kadar her şeyi çalıştırmanızı sağlayacaktır. Netflix, YouTube ve Amazon Prime gibi çeşitli video içeriklerini izlemek gibi günlük ihtiyaçlarınızı da karşılayacaktır.

144 Hz yenileme hızına sahip büyük ekranlar size göreyse ve güçlü bir dizüstü oyun bilgisayarı istiyorsanız, HP 15 Omen size göre bir bilgisayar olabilecektir. Dizüstü bilgisayarın yansıma önleyici ekranı en güzel ayrıntılarıyla net görüntüler gösterir.

HP Omen 15 oyun performansı açısından sunacak çok şeye sahiptir. Ancak, pil ömrü yeteri kadar büyük değildir. Yapılan çeşitli testlerde en önemli şikayetlerden birisi bu olmalıdır. Cihazı uzun süre kullanmak istediğinizde şarj etmek için prizden destek almanız gerekebilir.

Genel olarak, HP Omen 15, 10. nesil Intel işlemcisi ile çok sayıda günlük görevi için yetkin ve yeterince hızlıdır. Ancak pil ömrü performansı söz konusu olduğunda biraz arkalarda kalır. Bununla birlikte cihazın geniş bir bağlantı noktası yelpazesine sahip olduğunu söylemek gerekir.

HP Omen 15 (2020) İnceleme Notları

 • Birinci sınıf performansa sahip bir dizüstü oyun bilgisayarı istiyorsanız doğru seçim olabilir.
 • Parlak ve net bir görüntü istiyorsanız doğru seçim olabilir.
 • Günlük kullanım ve evden çalışmak için güvenilir bir şey satın almak istiyorsanız doğru seçim olabilir.
 • Çok daha hafif ve kompakt bir şey istiyorsanız HP Omen 15 (2020) size göre değil.
 • Uzun ömürlü bir pil ömrü istiyorsanız bu ürün size göre değil.

HP Omen 15 (2020) Özellikleri

 • Ekran: 15.6 inç, 1920 x 1080 Full HD, IPS, 144 Hz, Anti-Glare
 • İşlemci: Intel Core i7-10750H ve Intel Core i5-10300H
 • Grafik Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060
 • Depolama: 1 TB SSD
 • RAM: 16 GB
 • Bağlantı: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, üç adet USB 3.0, bir adet USB Type-C, mini DisplayPort, HDMI 2.0, 3.5 mm jack girişi
 • Batarya: 69 Wh

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap