Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Honor'un İlk Katlanabilir Modeli Çok Yakın!

Huawei çatısı altından ayrıldıktan sonra sektörde kendi ayakları üzerinde durmaya başlayan Honor’un ilk katlanabilir modelini piyasaya sunacağı duyuruldu. 

Huawei’nin bir alt kuruluşu olarak oluşturulan ancak şirketin ABD kaynaklı yaşadığı sorunların ardından ayrılmak zorunda kaldı Honor, uzun zamandan beri sektörde kendi başına stratejiler sürdürüyor. Şirketin yönetiminin özerklik alması, farklı projelerin geliştirilmesine de imkan tanırken paylaşılan yeni bir rapor şirketin ilk katlanabilir modele çok yakın olduğunu gösterdi. XDA Developers aracılığıyla yayınlanan yeni raporda Honor tarafından katlanabilir model için çalışmaların hızlandırıldığı belirtildi.

Honor Magic Fold 2021’de tanıtılabilir!

Raporda üzerinde özellikle durulan konulardan bir tanesi yeni telefonun Samsung ve Huawei gibi sektör devlerinin modellerine yakın olmasıydı. Ancak Honor fiyat-performans dengesini yeni modelde sürdürülecek. Bu bakımdan pek çok özelliği ile dikkat çeken yapıda olması beklenen katlanabilir model, fiyatıyla da yine şirketin bugüne kadarki uygun fiyatlandırmasına sahip olabilir.

Yayınlanan rapor, katlanabilir modelin özellikle teknik detaylarına yönelik herhangi bir bilgi içermiyor. Ancak rapor yayınlandıktan sonra gündemde yer alan pek çok bilgide OE ve Visionix'ten panel desteği alınacağı ve Snapdragon 888 işlemciye yer verileceği öne sürüldü.

Samsung tarafından piyasaya sunulan ilk katlanabilir model kısa süre içerisinde pek çok şirketin bu alana ilgi göstermesini sağlamıştı. Kullanıcılar tarafından da faydalı bulunan ve tercih edilmeye başlanan katlanabilir modeller, henüz yolun çok başında olsa da yapılacak yeni geliştirmeler ile birlikte yeni gelişen pazarlarda daha fazla pay elde edebilmek mümkün. Honor’un Qualcomm ve Google ile çalışmasında herhangi bir sorunun da bulunmaması, şirketin katlanabilir model geliştirmesinde elini güçlendiriyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap