Honor'dan, Google Destekli Yeni Telefon

2019 yılından beri ABD-Çin ticari savaşı ile Huawei, hala katı ambargo kurallarına maruz kalıyor. Alt markalarından olan Honor'u satarak bağını koparan Huawei, ABD şirketleri ile Honor'un ticaret yapmasının önünü açmış oldu.

Huawei ile ilişkileri sona eren ve ABD şirketleri ile ticaret yapmasının önünde engel kalmayan Honor, yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Rus merkezli gazete Kommersant'ın haberine göre, Honor, yeni bir telefon serisi üzerinde çalışıyor ve yeni akıllı telefon Google hizmetlerini çalıştıracak şekilde hazırlanıyor.

Huawei ve Honor'un ilişkilerini kesmesi ile  AppGallery'nin Honor telefonlarda kullanılabileceğini söyleyen bir şirket yetkilisi, yeni cihazların HMS kullanmayacağını açıkladı. Yaklaşık 18 aydır Google hizmetleri olmayan telefonları piyasaya süren Honor, söylendiği gibi yeni telefonlarda Google hizmeti sunabilirse oldukça dikkat çekecektir. Kommersant gazetesi tarafından 2020'nin en büyük ikinci akıllı telefon şirketi olarak belirtilen Honor'un, Google servisi olmadan piyasa sürdüğü telefonlar yüzünden Rusya ve Avrupa pazarlarında ciddi zararlar gördüğü belirtildi.

Honor telefon

Honor tarafından tanıtılması en yakın telefon V40 serisi akıllı telefonlar olacak. Fakat V40 akıllı telefonlar Huawei çatısı altındayken geliştirildiği için büyük ihtimalle Huawei Mobile Services ile beraber piyasaya sürülecek. Honor'un Google servisi olan telefonları tahminen, Honor 40 ve Honor X11 modelleri ile birlikte gelecek.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap