Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Hong Kong Yasalarına Teknoloji Devlerinden Tepki

ABD merkezli teknoloji devleri Google, Twitter ve Facebook Hong Kong'da gündeme gelen verilerin korunması ve verilerin gizliliği yasalarının değiştirilmesine tepki gösterdi.

2019 yılında Hong Kong'da Çin karşıtı gerçekleştirilen gösterilerin ardından Pekin-Hong Kong hattı gerilmişti. Bu gerilimin ardından dijital verilerin ve kişisel verilerin paylaşılabilmesine olanak tanıyan yasa gündeme gelmişti. Gündeme getirilen kişisel verilerin paylaşılabilmesi yasası ABD'li teknoloji devleri Google, Twitter ve Facebook'u oldukça rahatsız etti.

ABD merkezli gazete Wall Street Journal, veri güvenliği ve gizliliği ile ilgili yasaların Hong Kong'da gündeme gelmesinin teknoloji devlerini rahatsız ettiğini duyurdu.

Teknoloji Devlerinden Hong Kong'a Tehdit

Wall Street Journal gazetesi, Google, Twitter ve Facebook tarafından Hong Kong yönetimine bir mektup gönderildiğini ve bir uyarıda bulunulduğunu yazdı. Haberde, veri koruma yasalarının değiştirilmesi durumunda Hong Kong'ta verilen hizmetlerin durduracağı tehdidinde bulunulduğu belirtildi. Apple, LinkedIn, Google, Twitter ve Facebook gibi şirketleri barındıran Asya İnternet Koalisyonu da Haziran ayında gerçekleşebilecek gizlilik yasası değişikliği konusunda Hong Kong'u uyarmıştı.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap