HomePod, Apple Music Lossless Ses Desteği Kazanacak

HomePod ve HomePod mini, yayınlanan Apple Destek yazısına göre, yeni gelecek olan yazılım güncellemesinde Apple Music şarkıların değiştirilmemiş halini, yani stüdyo kayıtlarını dinleme seçeneği sunacak.

Başlangıçta, HomePod ve HomePod mini bu özelliği desteklemeyecek, bunun yerine Apple Music için Dolby Atmos desteği sunacak. Uzaysal Ses olarak da bilinen Dolby Atmos, dinleyicinin her yerinde müziği simüle eden üç boyutlu sürükleyici bir deneyim yaratıyor. Apple Music Lossless, dinleyicilere daha yüksek kalitede ses sağlıyor.

HomePod ve HomePod mini için gelecek olan yazılım güncellemesinde AirPods ve AirPods Pro desteği sağlanmayacak. Destek yazısında Apple, mevcut Bluetooth'un Apple Music Lossless'ın sağladığı daha yüksek kaliteli formatı desteklemediğini belirtiyor. Ayrıca, AirPods Max de bu özelliği kablosuz olarak desteklemeyecek, ancak Apple, 550 dolarlık kulak üstü kulaklıkların bir kablo kullanarak Lossless sesi destekleyeceğini söylüyor.

Apple Music Lossless ve Dolby Atmos, Lossless sesi destekleyen 20 milyondan fazla parça ve Dolby Atmos'u destekleyen binlerce parça ile Haziran ayında kullanıma sunulacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap