Hibrit Motora Sahip Yeni Volvo S60 Türkiye'de

İsveç merkezli otomobil üreticisi Volvo’nun, Yeni Volvo S60 otomobili Türkiye pazarına giriş yaptı. Türkiye pazarına giren Yeni Volvo S60’lar Çin’de üretiliyor.

Otomobil dünyasında güvenilirliği ile ön planda olan Volvo’nun S60 modeli ABD’de üretildiği için Türkiye’ye gönderilemiyordu. Bu probleme karşı Volvo yetkilileri, Volvo S60’ın üretimini Çin’e kaydırarak Türkiye’yi de pazarına dahil etti. Bu bağlamda Volvo Car Turkey Genel Müdürü Magnus Boman, ‘’2021 yılında Türkiye otomotiv pazarında 2020 yılına paralel 625 bin otomobil satılacağını tahmin ediyoruz ve pazar payımızı yüzde 1.5 civarında ön görüyoruz. 52 bin adetlik premium segment satışları içinde ise bu yıla paralel yüzde 18’lik bir pazar payı hedefliyoruz.’’ sözlerini söyledi.

Yeni Volvo S60, Türkiye’de şubat ayından itibaren teslim edilmeye başlanacak. Otomobili tercih edecek olan kişileri açılabilir cam tavan, temassız bagaj açma, gerçek deri kullanılan iç döşemeler, 18 inç boyutunda jantlar, güvenlik sistemleri gibi birçok donanım karşılayacak.

Dolu bir donanım içeriğine sahip olan otomobil motor kısmında da sürücülerini şaşırtacak. Yeni Volvo S60’ta dizel seçeneği bulunmayacak. Otomobil, 250 beygir güç ve 350 Nm tork üreten hibrit motorla sürücülerin karşısına çıkacak.

Yeni Volvo S60 Fiyatı Ne Kadar?

Yeni Volvo S60, 783 bin TL’den başlayan fiyatlarla müşterilerine sunulacak

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap