Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Heimerdinger Karşısında Nasıl Oynanır?

Heimerdinger counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Heimerdinger karşısında yardımcı olacaktır.

Heimerdinger ile hasar takasında bulunmak çok kolay bir iş değildir ama yapılabilecek bir şeydir. Q yeteneği ile koyduğu taret birimlerini yıkarak işe başlayabilirsin. Onunla hasar takasında bulunmanın tek yolu budur. Taret olmadığı zaman ona rahatsız edici hasar vermek çok daha kolay olacaktır.

Bekleme süresi açısından pek problem yaşamayan bu şampiyonun koyduğu tareti hemen yok etmeye çalışmalısın. Koyduğu hare taret ayakta kalırsa ardı ardına taret koymaya başlayacak ve can sıkıcı olacaktır. Koyduğu her tareti korumak için Heimerdinger W veya E yeteneğine başvuracaktır.

Heimerdinger oyunun başlangıcında oldukça zayıf bir şampiyondur. Hareketlilik konusunda çok büyük problem yaşar. Bunu avantajlı bir şekilde kullanabilirsen iyi bir oyun çıkarabilirsin. Gerektiğinde ormancı takım arkadaşından destek almalısın.

Heimerdinger karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Heimerdinger ile takım savaşlarında uğraşmak gerçekten can sıkıcıdır. Sürekli takımının arkasında kalır ve taret konuşlandırarak işini yapmaya çalışır. Bu nedenle ilk ona odaklanıp onu ortadan kaldırmak iyi bir fikir olabilir.

Koridor aşamasında Heimerdinger tarafından konuşlandırılmış bir taret aynı zamanda onun için farm yapacaktır. Bunu yapabilmek için tareti ortadan kaldırmalısın. Bunu yaptığın zaman onu çeşitli baskınlara karşı açık hedef haline getirmiş olursun.

Heimerdinger 6. seviye olduktan sonra ekstra dikkatli olmalısın. Bu seviyeden itibaren teknik olarak üç yeni yetenek açmış sayılır. Bir mücadeleye girişmeden önce son derece dikkatli olmalısın. Çünkü tek bir hamlede seni ortadan kaldırabilecek hamleyi yapabilecektir.

Heimerdinger’ın potansiyeli

Heimerdinger özellikle Zhonya’nın Kumsaati eşyasını aldıktan sonra güçlenmeye başlar. Çünkü bu eşya onu baskınlara karşı koruyan bir silah durumundadır. Koridor aşamasında ona rahatsız edici hasarlar vererek bu eşyayı boşa kullanmasını sağlamalısın.

Heimerdinger’ın R yeteneği olmadığı zaman ona karşı oynamak çok daha kolaydır. Heimerdinger diğer şampiyonların aksine oyun içerisinde belirli aralıklarla güç patlaması yaşar. 3. seviyede yaşadığı ilk güç patlamasını 6. seviye, 11. seviye ve 16. seviyede yine yaşar. Bunun için dikkatli olmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap