Hata: Kalista Tek Seferde İki Kez Saldırıyor

League of Legends'ta yer alan bir hata, Kalista'nın her otomatik saldırıda iki kez saldırmasına izin veriyor. Yeni keşfedilmiş olan hataya göre Kalista, her oyuna sanki Runaan's Hurricane (Runaan'ın Kasırgası) eşyasına sahipmiş gibi başlayabiliyor. Böylece Kalista herhangi bir rakip birliğe saldırdığında iki otomatik saldırı gerçekleştirebiliyor.

Kalista ile ilgili bu hata ilk olarak Vandiril isimli kullanıcının Twitter paylaşımıyla ortaya çıkarıldı. 11.17 yaması yayınlandıktan sonra oyunda çeşitli denemeler gerçekleştiren Vandiril, söz konusu hatayı tespit ederek yayınlamış durumda. Yaşanan bu hatanın Kalista'yla ilgili düzeltilen bir hatayla ilgili olup olmadığı ise henüz belirsiz.

Vandril: "Riot lütfen Kalista'yı devre dışı bırak, teşekkürler."

Yeni bulunan Kalista hatası, Kalista oyuncularının artık bir rakip birime sağ tıkladıklarında iki kez otomatik saldırı yapmasına izin veriyor. İşin ilginç yanı Kalista bunu gerçekleştirirken aynı hedefe iki kez saldırı yapabilirken, diğer taraftan iki farklı hedefe tek bir saldırı gerçekleştirebiliyor.

Kalista oyuncuları bu hatayı ikinci yöntemle kullanmak istediklerinde ise tıpkı bir Runaan's Hurricane eşyasına sahip olmuş gibi hareket etme fırsatı elde edebiliyorlar. Bu yeni hata sayesinde Kalista, her otomatik saldırı hasarını ikiye katlama yeteneği elde ediyor denilebilir.

Buna ek olarak Kalista, iki katı hızla hedefine iki mızrak sapladığı için E (Rend) yeteneğinin pasif özelliğini iki katı hızla doldurabiliyor. Henüz birinci seviyede, Kalista'nın otomatik saldırıları bir rakip birliğe yalnızca bir kez tıklanması durumunda 163 değerine kadar hasar verebiliyor. Buna eşyalardan gelen ekstra güçlerin dahil değildir.

Doran's Blade gibi başlangıç eşyaları eklendiğinde iki kez uygulanan basit saldırıları 170 değerine kadar hasar verebiliyor. Kalista, pasif yeteneği Martial Pose ile rakip şampiyonları takip edebildiği için hedefine birkaç mızrak fırlatıp, Rend (E) ve Pierce (Q) yardımıyla ikinci seviyede kolayca hedefi ortadan kaldırabiliyor.

Riot Games'in ilgili hata konusunda net bir açıklama yapmadı. Bu hata oyunun doğasına etki edebilecek güçlü bir hata olduğu için kısa sürede müdahalede bulunulacağı unutulmamalıdır. Her ne kadar Türkçe yama notlarında bir açıklama olmasa bile Kuzey Amerika sitesinde yama ortası güncellemesiyle hatanın giderildiğini söyleyebiliriz.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap