HarmonyOS 2 Haziran'da Tanıtılıyor!

Huawei tarafından akıllı telefonlara ve bilgisayarlara kadar çok geniş bir alanda kullanılması beklenen HarmonyOS için geri sayım başladı. Yeni işletim sistemi 2 Haziran’da tanıtılacak.

Huawei, Google ve ABD’de yaşadığı sorunların ardından kendi yazılımlarına ağırlık vermeye başladı. Bu kapsamda en büyük yeniliklerden birisi olan HarmonyOS için çalışmaları büyük oranda tamamlayan şirket şimdi ise tanıtım için geri sayıma geçti. Geçtiğimiz aylarda ilk geliştirici sürüm görüntüleri ile piyasada yer alan Huawei, HarmonyOS ile ilk olarak mobil destek sunacak.

HarmonyOS Tanıtımı Ne Zaman Yapılacak?

Çinli üretici Huawei tarafından yapılan resmi açıklamaya göre lansman, 2 Haziran 2021 tarihinde saat 20:00 (GMT + 8) itibariyle yapılacak. Youtube üzerinden de küçük bir teaser yayınlayarak bazı ipuçlarını sunan teknoloji devi, tanıtımı ile şimdiden milyonlarca kişide beklenti yaratmayı başardı.

Yeni sunulacak işletim sistemi hakkında şu ana kadar pek çok iddia gündeme gelmiş olsa da kesin olarak bilinen bir detay bulunmuyor. Şirket yöneticileri tarafından yapıan açıklamalarda HarmonyOS'un cihazlar arası kullanımlarda sorunsuz bir deneyim sunması adına çalışmalar yapılacağı belirtilmişti. Bu bakımdan birden fazla cihazda desteklenmesi beklenen işletim sisteminin özellikle bilgisayar alanında ne kadar yer alabileceği merak ediliyor.

12 saniyeden oluşan tanıtım videosunda 2 farklı logo gösteriliyor. Videoda bunun dışında hiçbir detay verilmezken açıklamada da #HarmonyOS hakkında daha fazla bilgi edinmenin zamanı geldi şeklinde bir ibare yer alıyor.

Yayınlanan video şöyle;

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap