HappyMod Nedir ve Ne İşe Yarar?

Android platformunun son günlerde en popüler uygulamalarından birisi haline gelen HappyMod aslında mağaza gibi görünen bir uygulamadır. Uygulamanın amacı çeşitli oyunlar için geliştirilen mod sunumlarını yapan bir platform olmaktır. Elbette çok daha detaylı durumlar söz konusudur.

Google'ın işletim sistemi Android açık kaynak kodlu olduğundan resmi mağaza dışından APK yoluyla uygulama yüklemeye imkan tanımaktadır. Bu uygulamalardan birisi son zamanlarda adından sıklıkla söz ettiren HappyMod uygulamasıdır.

HappyMod nedir?

HappyMod sadece Android cihazlarda olan bir uygulamadır. Bir mağaza gibi görünen uygulamanın asıl amacı ise bilinen oyunlara yönelik modları ve hileleri bir arada sunmaktır. Bir başka ifadeyle sadece tek tıklama ile HappyMod üzerinden modları indirebilir ve oyuna kurulumlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Orijinal halinde elbette HappyMod oyunculara modlar sunan bir pazar uygulamasıdır. Pazar uygulaması sayesinde oyuncuların çeşitli oyunlar için geliştirilmiş eğlence modlarını indirebilmesi, test edebilmesi ve en iyi olanı seçebilmesi mümkündür. Ama her şey modlarla sınırlı kalmamaktadır. İşin işine hileler de girmektedir.

HappyMod uygulaması Play Store'da neden yok?

HappyMod uygulaması Play Store içerisinde yer almaz. Bu yüzden APK olarak indirilmesi gerekir. APK dosyasını indirip indirmemek kişinin kendi inisiyatifindedir. Uygulamanın Play Store içerisinde yer almamasının sebebi ise hile ve mod içermesidir. Bu yüzden Play Store tarafından kabul edilmemektedir.

HappyMod, geliştiricilerin en sevdikleri Android oyunları için mod yayınlamaları, test etmeleri ve indirmeleri için bir platformdur. HappyMod modların hiçbirini oluşturan taraf değildir. Ancak on binlerce dosyayı içerisinde barındırdığı için özellikle oynadığı oyun için mod arayanların uğrak noktası vardır.

HappyMod'un amacı, barındırılan modların %100'ünün çalıştıktan emin olmaktır. Bu mod indirirken yama uygulandığı veya güncelliğini yitirmediği anlamına güvenebileceğin anlamına gelir. Tüm modlar, indirmekte olduğun oyun üzerinde çalışmalıdır.

HappyMod uygulaması nasıl yüklenir?

Daha önce bahsettiğimiz gibi HappyMod, APK olarak indirilebilen bir uygulamadır. Bunun için telefonunuzun güvenlik ayarlarında ufak bir değişiklik yapmanız gerekmektedir. HappyMod APK dosyasını uygulamanın resmi sitesinden bulabilmeniz mümkündür.

  • Android telefonunuzda Ayarlar kısmına girin.
  • Güvenlik kısmına geçiş yapın ve Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver seçeneğini etkinleştirin.
  • HappyMod'a ait APK dosyasını cihazına indirin. APK dosyasına HappyMod resmi sitesinden erişebilirsiniz.
  • Karşınıza gelecek güvenlik uyarısında Tamam butonuna tıklayın.
  • Telefonunuzda yer alan İndirilenler klasörüne giriş yapın ve APK dosyasına iki kez tıklayın.

Bu adımları takip ettikten sonra kurulumu başlatmış olacaksınız. Kurulumu başlattıktan sonra bitmesini beklemelisiniz. Kurulum tamamlanınca HappyMod simgesi ana ekranınıza eklenecektir. Artık HappyMod uygulamasını kullanmaya hazırsınız demektir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap