Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Gwen Rune: En Etkili Gwen Build

Gwen oldukça basit kullanılabilen ve son derece kolay sayılabilecek yeteneklere sahip bir üst koridor (top lane) şampiyonudur. Eğer isterseniz onu aynı zamanda orta koridorda (mid lane) kullanabilme şansınız vardır. Doğru şekilde kullanıldığında 1v5 dahi yapabileceğiniz bir şampiyondur.

Bu şampiyonu öğrenmek gerçekten basittir. Bunu yapmak istiyorsanız tek yapmanız gereken önce yeteneklerine, ardından Gwen rün seçimlerine, Gwen eşya seçimlerine ve diğer bilgilere göz atmalısınız. Biz birkaçını size sunmaya çalışacağız. Umarız bunlar işinize yarar ve Gwen ile iyi maçlar çıkarırsınız.

Gwen Yetenekleri

  • Pasif - Gwen'in basit saldırıları rakiplerin maksimum can miktarına göre ekstra büyü hasarı verir. Şampiyonlara karşı yapılan basit saldırıların bir miktarı verilen hasara göre onun canını yeniler.
  • Q - Gwen makasını iki-altı kez hızla kırar ve koni biçimindeki alana büyü hasarı verir. Gwen'in bir düşmana yaptığı temel saldırı başına bir makas kırma ekleyerek iki kez saldırı gerçekleştirebilme potansiyeline sahiptir.
  • W - Gwen, Hallowed Mist'i döndürerek beş saniyeliğine etrafını sarar ve içindeyken biraz zırh ve büyü direnci kazanır. Sisin dışında yer alanlar Gwen'i hedefleyemez ve ona herhangi bir yetenekle vuramazlar.
  • E - Gwen kısa bir mesafeden ileri doğru atılır ve saldırılarını dört saniye boyunca artırılmış menzil, hız ve isabet halinde büyü hasarı ile güçlendirir. Bu süre içinde bir düşmana saldırmak bekleme süresini %50 düşürür.
  • R - Gwen yeteneğini üç kereye kadar kullanabilir. Her kullanımın kilidini açmak için 8 saniye içinde bir düşmana vurması gerekir. Her kullanım büyü hasarı verir, düşmanları yavaşlatır ve pasif yeteneği uygular.

Gwen Rune

Üst koridorda yer alan birçok düellocu şampiyon gibi Gwen, Conqueror kullanma konusunda ustadır. İsabet (Precision) yetenek ağacı tercih edilmesi gereken en doğru alandır. Hasar takaslarında kolayca dolumlar biriktirebilir ve can yenileme işlemini kolayca gerçekleştirebilir.

Bu yetenek ağacının geri kalanı da aynı zamanda idealdir. Presence of Mind, Gwen'in yaşayacağı mana problemini büyük ölçüde çözer. Diğer seçimler ise standart üst koridor seçimleri olacaktır. Gwen rün seçimlerinin son haline aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz.

Gwen Build

Gwen takip edebileceği pek çok farklı Mythic eşya yoluna sahiptir. Ancak Everfrost eşyası en güçlü ve en çok yönlü olanlardan birisidir. Kitle kontrolü olmadan Gwen gücünü gösterme konusunda pek etkili değildir. Bu nedenle Everfrost'u kullanarak düşmanı çakılı bırakabilir ve onları kolayca takip edebilirsin.

Diğer taraftan Nashor's Tooth, Zhonya's Hourglass  ve Cosmic Drive diğer önemli eşyalar olacaktır. Daha fazla işlevsellik istiyorsan Banshee's Veil eşyasını alabilirsin. Daha fazla hasara ihtiyacın varsa Lich Bane veya Rabadon's Deatchcap senin için ideal olabilecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap