Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Graves Karşısında Nasıl Oynanır?

Graves counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Graves karşısında yardımcı olacaktır.

Graves bire bir mücadelelerde son derece güçlü bir şampiyondur. Onunla bire bir mücadele etmekten olabildiğince uzak durmalısın. Benzer şekilde çok yakın mesafeden onunla mücadele etmeye çalışmamalısın. Bu ona avantaj sağlayan bir durumdur.

Graves’in otomatik saldırıları her zaman etkili değildir çünkü canavarlar, minyon birlikleri ve hatta kuleler hasarını engelleme potansiyeline sahiptir. Bir canavarın veya minyon birliğinin arkasında durarak onun otomatik saldırı hasarından korunmayı başarabilirsin.

Graves her zaman E yeteneğini kullanıp ardından Q yeteneğini kullanacaktır. Bu onun ekstra hasar vermesini sağlayan bir combo hamlesidir. Bu nedenle çok dikkatli olmalı ve kendine avantaj getirmeyecek alanlarda mücadeleden olabildiğince kaçınmalısın.

Graves Karşısında Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Graves takım savaşlarında W yeteneğini kullanarak avantaj elde etmeye çalışır. Bu yeteneği sayesinde etki alanında yer alan hemen hemen herkesi yavaşlatır ve kör eder. Graves ile karşılaştığında bunun bilincinde olmalısın.

Graves’in son evredeki performansı çok iyi değildir. Grup halinde dolaşan rakipleri ortadan kaldırma konusunda son derece beceriksizdir. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmayı deneyebilirsin. Graves karşısında etkin bir oyun geçirmek istiyorsan takım arkadaşlarına yakın oynamalısın.

Graves’in R yeteneği çok fazla hasar verebilir. Ancak R yeteneğini kullanmak çok kolay değildir. Graves R yeteneğini kullandığı zaman kenarlara kaçarak ondan kurtulabilirsin. Bu açıdan yeteneğinin çok etkisiz olduğunu söylemek mümkündür.

Graves'in Potansiyeli

Graves oyunun erken safhasında son derece güçlüdür. Olabildiğince bire bir mücadeleye girmeye ve skor elde etmeye çalışacaktır. Nehir bölgesine totem koyarak ve takım arkadaşlarınla iletişim halinde kalarak dikkatli bir oyun oynamalısın.

Tek başına kaldığın zaman onunla savaşmaya çalışmamalısın. Bunun temel sebebi seni kolayca etkisiz bırakabilecek olmasıdır. Özellikle 1. seviye ve 4. seviye arasında onun karşısına çıkmaya çalışmamalısın. Bu seviyelerde elde ettiği skorla ve ardından sana karşı üstünlük kurabilecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap