Graves CT (Counter): Graves Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Graves CT (Graves counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Graves karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-39]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Graves karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Graves karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Graves counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Graves counter taktikleri

Graves bire bir mücadelelerde son derece güçlü bir şampiyondur. Onunla bire bir mücadele etmekten olabildiğince uzak durmalısın. Benzer şekilde çok yakın mesafeden onunla mücadele etmeye çalışmamalısın. Bu ona avantaj sağlayan bir durumdur.

Graves’in otomatik saldırıları her zaman etkili değildir çünkü canavarlar, minyon birlikleri ve hatta kuleler hasarını engelleme potansiyeline sahiptir. Bir canavarın veya minyon birliğinin arkasında durarak onun otomatik saldırı hasarından korunmayı başarabilirsin.

Graves her zaman E yeteneğini kullanıp ardından Q yeteneğini kullanacaktır. Bu onun ekstra hasar vermesini sağlayan bir combo hamlesidir. Bu nedenle çok dikkatli olmalı ve kendine avantaj getirmeyecek alanlarda mücadeleden olabildiğince kaçınmalısın.

Graves counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Graves takım savaşlarında W yeteneğini kullanarak avantaj elde etmeye çalışır. Bu yeteneği sayesinde etki alanında yer alan hemen hemen herkesi yavaşlatır ve kör eder. Graves ile karşılaştığında bunun bilincinde olmalısın.

Graves’in son evredeki performansı çok iyi değildir. Grup halinde dolaşan rakipleri ortadan kaldırma konusunda son derece beceriksizdir. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmayı deneyebilirsin. Graves karşısında etkin bir oyun geçirmek istiyorsan takım arkadaşlarına yakın oynamalısın.

Graves’in R yeteneği çok fazla hasar verebilir. Ancak R yeteneğini kullanmak çok kolay değildir. Graves R yeteneğini kullandığı zaman kenarlara kaçarak ondan kurtulabilirsin. Bu açıdan yeteneğinin çok etkisiz olduğunu söylemek mümkündür.

Graves'in potansiyeli

Graves oyunun erken safhasında son derece güçlüdür. Olabildiğince bire bir mücadeleye girmeye ve skor elde etmeye çalışacaktır. Nehir bölgesine totem koyarak ve takım arkadaşlarınla iletişim halinde kalarak dikkatli bir oyun oynamalısın.

Tek başına kaldığın zaman onunla savaşmaya çalışmamalısın. Bunun temel sebebi seni kolayca etkisiz bırakabilecek olmasıdır. Özellikle 1. seviye ve 4. seviye arasında onun karşısına çıkmaya çalışmamalısın. Bu seviyelerde elde ettiği skorla ve ardından sana karşı üstünlük kurabilecektir.

Eşyalar açısından Galeforce yolunu seçeceği kesindir. Daha sonra ise The Collector tercihinde bulunabilecektir. Tamamen hasar odaklı yapılacak olan eşya tercihlerinin ardından Graves gerçek anlamda bir oyun taşıyıcıya dönüşebilecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap