Grand Theft Auto V Satışları 140 Milyonu Aştı

Grand Theft Auto V için yapılan son açıklamalarda oyunun 140 milyon satış rakamlarını aştığı belirtildi.

17 Eylül 2013 tarihinde ilk olarak PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkan ve daha sonrasında güncellenmiş yeni hali ile tüm platformlarda desteklenmeye başlanan Grand Theft Auto V, aradan geçen yılların ardından 140 milyon satış rakamını aşmayı başardı. Rockstar Games tarafından geliştirilen ve mevcut GTA serisinin en iyi ve en güçlü versiyonu olarak bilinen Grand Theft Auto V, elde edilen satış rakamları ile en çok satan 2. oyun unvanını elde etmeyi başardı.

2013 yılından beri oyunların satış rakamları üzerinden yapılan değerlendirmede, her zaman üst sıralarda yer almayı başaran Grand Theft Auto V, oyun konsollarının yanı sıra bilgisayarda satışa sunulmasıyla satışlarını arttırdı. Üstelik yeni çıkacak oyun konsollarında da mevcut oyunun güncellenmiş hali ile yer alması beklenirken elde edilen bu rakamlar oyunun yıllar geçmiş olmasına rağmen hala ne kadar çok sevildiğini net bir şekilde gösteriyor.

Farklı oyun modları, oyunu canlı kılıyor

Grand Theft Auto V: Premium Edition ve Grand Theft Auto Online gibi farklı oyun modlarının bulunduğu ve yeni güncellemelerin sunulduğu oyunda üstelik farklı paketleri ile sürekli satış sağlanabiliyor.

Call of Duty: Black Ops - Cold War ve Assassin's Creed Valhalla gibi en popüler oyunlarla en çok satanlar arasında hala yer almayı başaran Grand Theft Auto V, üstelik satışlarda yüksek bir ivme yakalamış durumda. Oyunun özellikle İngiltere’deki satış rakamları, tüm ülkeleri geride bıraktı. Yakalanan popülerlik ile birlikte Grand Theft Auto V iddiasını 2021’de de sürdürebilir. 

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap