GR Sport Donanımı ile Toyota C-HR Karşınızda

Japon otomobil devi Toyota, C-HR modelinin GR Sport versiyonunu kullanıcılarına tanıttı. C-HR GR Sport, şıklığı ve performansı bünyesinde birleştiren bir yapıya sahip.

Toyota C-HR, makyajlama işleminden sonra GR Sport donanımı ile en büyük değişikliğini görsel anlamda gerçekleştiriyor ve 2021 yılı birlikte Avrupa yollarında yerini almaya hazırlanıyor. Toyota C-HR GR Sport’un tanıtımı Ekim ayında Japonya’da yapılmıştı.

Dış Tasarım

GR Sport donanımına ile birlikte sportif ve agresif görünüm kazanan C-HR zıt renklerin kullanımı ile görselliğini pekiştirmiş gözüküyor. Ön ızgara ve sis farlarında kullanılan siyah renk araca sert bir görünüm katmış. Ayrıca araç artık GR Sport donanımına özel tasarlanan 19’’ boyutundaki jantlara ve siyah renkli tavana da sahip.

İç Tasarım

Aracın içinde birçok noktaya yerleştirilen GR simgeleri en çok direksiyon,kapı eşiği ve koltuklarda dikkat çekiyor ve oldukça hoş duruyor. GR simgelerinin yanında direksiyon ve vites üzerinde kullanılan kırmızı renkli dikişlerde iç mekanda sportifliği hissettiriyor. GR Sport donanımı LED farlar, ısıtmalı ön koltuklar, Android Auto ve Apple CarPlay desteği sunan multimedya ekranı, katlanabilir aynalar, şerit takip sistemi gibi birçok teknoloji ile donatılmış fakat JBL kalitesinde müzik dinlemek opsiyonel olarak sunuluyor.

Motor Özellikleri

Toyota C-HR GR Sport farklı motor tercihleri ile sunulacak. İlk motor seçeneğinin 260 beygir güç üreten, üç silindirli 1.6 litre motor olması bekleniyor. Eğer hibrit motor ile tercih edilirse 1.8 litrelik bir motora sahip olacak ve daha büyük viraj denge çubuğuna sahip olarak sunulacak.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap