Google, Yeni VPN Hizmetini Duyurdu

ABD merkezli teknoloji şirketi Google, Google One paketleri kapsamında kendi VPN hizmetini duyurdu. Henüz sadece ABD’de kullanılan VPN hizmeti henüz sadece Android tabanlı cihazlarda kullanılabiliyor.

Google, gizliliği önemseyen ve yasaklı sitelere erişim sağlamak isteyen kullanıcılar için yeni bir VPN hizmeti sunuyor. Google One üzerinden VPN hizmeti sağlayacak olan Google, bu hizmeti şimdilik ABD’deki kullanıcılarına sunuyor. Kullanıcıların VPN hizmetine erişebilmesi için 2 TB depolama alanı sunan pakete sahip olmaları gerekiyor.

Google, yakın gelecekte MAC, iOS ve Windows tabanlı cihazlarda da VPN hizmetinin aktif olacağını ifade ediyor. Ayrıca şu an sadece ABD’de kullanımda olan hizmetin tüm dünyada kullanılabilecek olduğunu da açıkladılar fakat hizmetin ne zaman sunulacağı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Google One Fiyatı Ne Kadar?

2 TB depolama alanı sunan Google One paketini almak için Türkiye'deki kullanıcıların aylık 28,99 TL ödeme yapması gerekiyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap