Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Google Workspace Artık Ücretsiz!

Dünya genelinde en çok kullanılan kurumsal uygulamalardan olan Google Workspace için sürpriz bir karar alındı. Serviste en çok kullanılan sohbet odaları gibi özellikler ücretsiz hale getirildi.

2020 yılında hizmete bu sunulan Google Workspace adlı online hizmetlere erişim artık ücretsiz olacak. Google tarafından yapılan resmi açıklama ile duyurulan yeni gelişme, tüm dünyada büyük bir ilgi gördü.

Herhangi bir sınırlama olmaksızın Google hesabı olan tüm kullanıcıların yararlanabileceği Google Workspace, pek çok farklı hizmet ve servisi içeren bir kurumsal paket. Özellikle evden çalışma süreci ile birlikte işletmelerin online sisteme olan ihtiyacının arttığını belirten Google, G Suite Olarak adlandırılan hizmetinde bir dizi değişiklik yapmış ve Google Workspace olarak yeni bir servis sunmaya başlamıştı. Şimdi servis için yeni bir adım daha atan Google, ücretsiz versiyon ile kullanıcılara kullanışlı pek çok araç sunacak.

Google Workspace’de neler var?

Kullanıcıların Gmail’de Google chat entegrasyonları gibi pek çok farklı hizmetten yararlanmasını sağlayan Google Workspace, özellikle işletmelerde çalışan kişilerin verimliliğini arttıracak. Takvim, Google Meet gibi pek çok farklı uygulama ile entegre bir şekilde çalışabilecek olan kullanıcılar, böylece iletişim sorunu ortadan kaldırabilecek ve çalışma alanlarında daha iyi bir hakimiyet kurabilecek.

Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar gibi Google tarafından desteklenen hemen hemen tüm uygulama ve servisi kapsayan Google Workspace, şirketler için mevcut beklentileri karşılayabilecek durumda. Bu bakımdan kısa süre içerisinde Google Workspace kullanım oranlarının artması bekleniyor.

Google sohbet odaları dikkat çekti

Google tarafından yapılan resmi açıklamada mevcut yenilik ile ilgili en çok dikkat çeken Google sohbet odaları oldu. Kullanıcıların Gmail gelen kutusu üzerinden erişim sağlayabileceği sohbet odalarının kullanımı için özelliğinin aktif hale getirilmesi yeterli. Özelliğin aktif hale getirilmesi adına ise takip edilmesi gereken adımlar şöyle;

  • Gmail'i açın.
  • Ayarlar > Tüm ayarları görüntüle'ye tıklayın.
  • En üstteki Sohbet ve Buluşma'ya tıklayın.
  • "Sohbet"in yanındaki Google Sohbet'i seçin.
  • "Değişiklikleri Kaydet"e tıklayın.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap