Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Google Telefonları Kumandaya Dönüştürüyor

Yeni servis ve özelliklerinde daha pratik bir kullanım hedefleyen Google, Android telefonların televizyon kumandası olarak kullanılmasına imkan tanıyacak yeni özelliği Android TV ve Google TV ile tam uyumlu çalışacak.

Televizyonlara yönelik önemli bir atılım içerisinde bulunan Google, Android işletim sistemini bu konuda daha yetenekli hale getiriyor. Android işletim sisteminin kullanıldığı televizyonlarda ve Google TV gibi özel Google servislerinde desteklenecek yeni özellik, telefonlar üzerinden kontrol imkanı sağlayacak.

Telefonların kumanda gibi kullanılmasına imkan sağlayan özellik için önümüzdeki günleri işaret eden Google, standart bir kumandadan çok daha gelişmiş bir deneyim sunmayı hedefliyor. Diğer servis ve uygulamalar ile entegre edilecek kumanda, özel şovlar ve eğlenceli içerikleriyle birleştirecek. Mevcut özellik benzer uygulamalar ile şu anda yer alsa da Google tarafından planlanan yeni özellik için ek bir araç ya da uygulama kullanılması gerekmeyecek.

Kumanda özelliği doğrudan kullanılabilecek!

Google I / O etkinliğinde konu ile ilgili ayrıntılar paylaşıldı. Doğrudan Android telefonda oluşturulacak olan yeni özellik, Android TV Google TV ile uyumlu bir şekilde çalışabilecek. Herhangi bir kurulum gerektirmeden kullanıcıların yönetim kontrolü sağlayacağı mevcut özellik, evrensel olarak tüm Android TV'lerde destek sağlayacak.

Wi-Fi ağı üzerinden iletişimin sağlandığı tahmin edilen teknoloji hakkında çok fazla detay aktarmayan Google, kullanıcıların telefon ile tüm detaylara hakim olmasının büyük bir kolaylık sunacağını belirtiyor. Metinler yazmak, özel ekran üzerinden kaydırma işlemlerini yapabilmek, seçimler gerçekleştirmek yeni kumanda özelliği ile çok kolay olacak.

Google tarafından hazırlanan özel bir tanıtım şöyle;

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap