Google Takvim Odaklanma Süresiyle Çalışanlara Yardımcı Olacak

Google, Takvim uygulamasına getirdiği yeni özellik ile kullanıcıların çalışmalarına daha fazla odaklanmasını ve dikkatini dağıtacak unsurlardan uzaklaşmasını sağlayacak.

Google ürün ve servislerinde kullanıcı odaklı yaklaşımına devam ediyor. Bugüne kadarki süreç içerisinde pek çok farklı özelliği kullanıcılarına sunarak bu konuda daha kolay bir uygulama kullanımını sağlayan Google, yeni çalışmasıyla da dikkat çekmeyi başardı.

Google Takvime gelen yeni özellikler neler sunuyor?

Google tarafından bir blog yazısı ile duyulan yeni gelişmeye göre artık yeni bir takvim etkinliği oluşturulduğundan kullanıcılar için odaklanma süresi bölümü de görüntülenmeye başlanacak. Odaklanma seçeneği seçildiğinde ise takvimde bir kulaklık simgesi görüntülenmeye başlayacak ve bu süre boyunca kullanıcının diğer tüm toplantıları otomatik olarak reddetmesi sağlanacak.

Özellikle Google Takvim gibi araçları çok sık kullanan iş dünyasındaki çalışanlar ya da bireysel kullanıcılar, yeni özellik ile birlikte rahatsız edilmemeyi sağlayabilecek. İş hesabı üzerinden Google takvim kullananlar için daha kullanışlı olması beklenen yeni özellik, yeni toplantıları ya da takvime eklenen farklı bildirimlerin kontrol altına alınmasını sağlayacak. 

Google bir blog yazısında, "Geçen yıl çalışma ortamlarımızda yapılan değişikliklerle birlikte daha fazla sohbet ve toplantı yapmak, insanların temel bireysel çalışmaları için zaman ayırmasını zorlaştırıyor. Yeni odaklanma süresi özelliğiyle, düşünme ve temel çalışma için ayrılmış zaman yaratmayı kolaylaştırmayı umuyoruz.” denildi

Google tarafından yapılan yeni açıklamalarda, tüm platformlarda daha iyi bir şekilde destek verilmesi ve kullanıcılar için işlerin kolay hale getirebilmesi adına yeni özellikler ile destek verileceği belirtildi.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap