Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Google Takvim Davetleri Artık Etkinliklere Sanal Olarak Katılmanıza Olanak Sağlıyor

Yeni RSVP (lütfen cevap verin) seçenekleri, ofislerin hibrit işyerleri için toplantılar düzenlemesine yardımcı olacak.

COVID-19 aşılarının bulunması ve uygulanmasıyla birlikte, işletmeler ve ofisler çalışanlardan hafta içlerine birkaç gün iş yerlerine çağırmaya başladılar. Fakat her çalışan, aynı gün iş yerinde fiziksel olarak bulunmadığından dolayı, hibrit çalışma ortamlarında, toplantıları ayarlamak zor olabiliyor. Bu nedenle Google, Takvim'i esnek iş yeri modelleri için daha uygun hale getirecek RSVP özelliğini güncelledi.

Teknoloji devi Google, Takvim davetiyeleri için yeni RSVP seçeneklerini kullanıma sundu. Takvim ara yüzü içerisinde bir toplantı davetine “Evet”i tıkladığınızda, sanal olarak mı yoksa fiziksel olarak mı katılacağınızı belirtebileceğiniz bir menü görebileceksiniz. Hem toplantıyı düzenleyenler hem de katılımcılar, kimin toplantıya ne şekilde katılabileceğini görebilecekler.

Bununla birlikte Google, yeni RSVP seçeneklerinin Microsoft Outlook gibi diğer platformlardaki kullanıcılara paylaşılmadığını, şu anda yalnızca Google Takvim'de görüneceklerini ve ancak şirket seçeneklerin Gmail davetlerinde "yakında" kullanılabileceğini söylüyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap