Google Stadia İçin Beta Süreci Tamamlandı

iOS platformu için Beta süreci başlatılan Google Stadia için beta sürecinin tamamlandığını duyuruldu. Artık mevcut servis Safari üzerinden erişilebilir durumda.

iOS ve iPadOS için 2020 yılının Aralık ayında Beta süreci başlatılan Google Stadia için yeni bir açıklama yapıldı. Gelişmiş özelliklere sahip oyun hizmeti için beta aşamasının tamamlandığını belirten Google, yeni sürümün pek çok gelişmiş özellikler ile kullanılabilir hale geldiğini söyledi. Mobil cihazlar için optimize edilmiş çözünürlük ayarları sayesinde daha iyi bir oyun performansı sunacak olan Google Stadia böylece cihazlarda güçlü grafik kartı gibi donanımlara gerek kalmadan en yeni oyunların oynanmasına imkan tanıyacak.

iOS ve iPadOS’ta Stadia Nasıl Kullanılacak?

Yeni duyuru ile birlikte Google Stadia hizmetinden yararlanmak isteyenler için adım adım yapılması gerekenleri de aktaran Google, kullanıcıların öncelikle Google Stadia hesabı oluşturmaları gerektiğini belirtti.

Ardından web uygulamasının ana ekrana eklenmesi gerekiyor. Bu sayede ihtiyaç duyulduğunda kolay bir şekilde arayüz üzerinden erişim sağlanabilecek.

Uygulamaya dokunulduğunda tarayıcıda pek çok özellik olmadan Safari penceresi açılacak.

Mevcut üyelik bilgileri ile bu ekrandan giriş yapılacak.

Oyun ekranından ise seçim ile birlikte oyun oynanmaya başlayabilecek.

Dokunmatik kontrollerin desteklendiği mevcut platformda daha iyi bir deneyim elde edilebilmesi adına Bluetooth destekli kontrol cihazlarının kullanılması öneriliyor. Google tarafından 11 Haziran'a kadar devam edecek WWDC 2021’de Google Stadia için detayların açıklanması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap