Google Play Store Trend Listesine Yeni Özellik Geldi

Google hergeçen gün yaptığı güncellemeler ile beraber kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunmakta. Google son yeniliğini uygulama dükkanı olan Play Store'a getirdi. Google yeni güncellemesi ile uygulamaların indirilme oranlarını kullanıcıların görebilmesini sağladı.

Google, uygulama mağazası olan Play Store'a yeni bir özellik getirdi. Özellik ile beraber kullanıcılar indirecekleri uygulamaların indirilme sayılarını görebilecek. Ayrıca bu özellik hangi uygulamaların trend olduğu ve en çok hangi uygulamanın indirildiğini kullanıcılara gösterecek.

Play Store Yenilik

Yeni Özelliği Uygulama Geliştiricilerde Kullanabilecek

Kullanıcıların uygulama hakkında fikir sahibi olmasını sağlayan değerlendirme tablosu, güzel olsada birkaç eksiği bulunmakta. Örneğin uygulamanın hangi sıradan inip yükseldiklerini ve ne zaman trend olmaya başladığına dair detaylar bulunmuyor. Örneklendirdiğimiz bu detaylar ile beraber tablonun kapsamlı hale getirilmesi, hem uygulama geliştiricileri hemde kullanıcılar için büyük bir avantaj sağlayacak. 

Uygulama geliştiricileri, sunulan bu hizmetle beraber kendi rakipleri ve uygulama indirme eğilimleri hakkında detaylı bilgilere sahip olacaklar.

Google Play Store Yeni Özellik Nasıl Kullanılır?

Google tarafından Play Store'a getirilen yeni özellikle birlikte hem uygulama geliştiriciler hemde kullanıcılar artık uygulamalar hakkında detaylı bilgileri görebilecekler. Bu özelliği kullanabilmek için ilk olarak Play Store'a giriliyor. Daha sonra ana sayfa üzerinden 'grafik bölümünü' seçiyoruz. Grafik bölümünü seçtikten sonra artık uygulamalar farklı kategoriler altında indirilme sayılarına göre listenecektir.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap