Google Pixel 6 Kutusunda Kullanıcıları Sürpriz Bekliyor!

Teknoloji devi Google, Pixel 6 modeli ile konuşulmaya devam ediyor. Yeni gelişmelerde ise kullanıcıların şarj cihazını ayrı olarak satın alması gerekeceği öne sürüldü. 

Önümüzdeki günlerde Google, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modellerini resmen tanıtacak ve kullanıma sunulacak. Uzun zamandan beri yeni modeller hakkında pek çok farklı bilgi paylaşırken, gelen son bilgilerde kutu içeriğine yönelik oldukça çarpıcı detaylara yer verildi. Açıklamalara göre teknoloji devi telefonlar için gerekli olan şarj cihazlarını ayrı olarak satmayı planlıyor. Bu nedenle de kullanıcılar yeni Pixel 6 modelini satın aldığında kutu içeriğinde şarj cihazına sahip olamayacak.

Şarj cihazıyla satılan son model Pixel 5A olacak

Önümüzdeki günlerde ara bir model olarak Pixel 5A modelini tanıtacak olan şirket, bu modelde son kez şarj cihazını kullanıcılara sunacak ve bu modelin ardından şarj cihazı desteği sağlamayacak. Mevcut tutum daha önce de Apple ve Samsung gibi teknoloji şirketleri tarafından uygulanmaya başlanmıştı. Apple 2020 yılında piyasaya sunduğu iPhone 12 ile Samsung ise Galaxy S21 bir modeli ile birlikte kutu içeriğinden şarj cihazını çıkarmıştı. 

Şirket Pixel 6 serisine yönelik ilk paylaşımları yapmış olsa da özellikle şarj cihazına yönelik herhangi bir detaya yer vermemişti. Bu bakımdan yapılan son sızıntılar ile birlikte yeni cihazları satın almak isteyenlerin daha yüksek bir bütçeye ihtiyacı olduğu da ortaya çıktı. Zira Apple ve Samsung’u takip edecek Google, cep telefonlarında uygun bir fiyatlandırma sunsa da ek olarak şarj cihazları için ödeme yapılmasını zorunlu kılacak.

18 watt'lık USB-C şarj cihazıyla birlikte 449 dolar etiket fiyatıyla satılacak Pixel 5A ise 26 Ağustos'ta piyasaya sürülecek. Şarj cihazı olmadan satılacak Pixel 6 serisinin ise sonbahar ayları itibariyle tanıtılması bekleniyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap