Google Meet Toplantılarına Daha Fazla Yetki Getiriliyor

Online olarak yapılan görüşmelerde tercih edilen alternatiflerden birisi olan Google Meet için gelişmiş denetimler getiriliyor.

Korona virüs süreci ile birlikte uzaktan eğitim ve çalışma döneminin başlaması, online uygulamalara olan ilgiyi arttırdı. Daha fazla kullanıcıya ulaşmayı başaran uygulamalardan birisi de Google tarafından geliştirilen Meet uygulaması oldu. Kullanıcıların uygulamayı tercih etmesini daha da kolay hale getirmek isteyen Google, pandemi ile birlikte pek çok yeni özelliği uygulamaya ekledi. Yeni yapılan açıklamada ise farklı özelliklerin de kullanıcılara güncelleme ile sunulmaya başlayacağı belirtildi.

Google Meet toplantılarına gelişmiş denetimler geliyor

Yeni özellikler arasında en çok dikkat çeken ise toplantı sahipleri için denetimleri daha da kolaylaştıracak yenilikler oldu. Google tarafından yayınlanan yeni açıklamaya göre artık mikrofon ve kamera kilidi ile toplantı sahipleri tüm katılımcıları doğrudan kontrol altında tutabilecek.

İstenildiği zaman toplantı sahipleri tarafından açık konuma getirilebilecek olan kamera ve mikrofon böylece toplantıların daha düzenli ve sistemli bir şekilde yapılmasını sağlayacak. Yeni düzenleme etkin hale geldikten sonra tüm oturumlarda varsayılan olarak mikrofon ve kamera kapalı olacak. Eğer toplantı sahibi tarafından herhangi bir engel getirilmezse, tüm kullanıcılar kamera ve mikrofonu kendi tercihine göre açıp kapatabilecek. Ancak kısıtlama getirildiğinde bu değişiklikleri sadece toplantı yöneticileri kararları doğrultusunda yapmak mümkün olacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap