Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Google Meet'ten Yeni Özellik: "Soru - Cevap"

Google'ın video konferans uygulaması ve hizmeti olan Meet, pandemi süreciyle birlikte büyük bir popülerlik kazanmıştı. Özellikle diğer uygulamalar ile rekabet edebilmesi için Google tarafından ücretsiz hale getirilmişti.

Google bir yandan uygulamasının durumunu takip ederken bir yandan onu geliştirme çabası içerisinde. Google, Meet uygulamasına canlı ders odaklı bir özellik olarak dikkat çeken "soru-cevap" özelliğini ve anketleri ekleyecek.

Her ne kadar toplu video görüşmeleri yapabilmek için geliştirilmiş olsa bile odak noktasını aynı zamanda canlı derslere kaydıran Google Meet, özellikle öğrencilerin ve öğretmenlerin çok işine yarayacak olan soru-cevap özelliğini 8 Ekim tarihinde resmi olarak uygulamaya eklemiş olacak.

Paylaşılan ekran görüntüsünden anlaşıldığı gibi sağ tarafta soru ve cevaplar bulunacak. Bu sekme içerisinde bir soru oluşturacak ve diğer katılımcıların cevaplarını bekleyeceksiniz. Bir soru cevaplandıktan sonra diğer katılımcılar da cevapları görebilecekler.

Soru ve cevap özelliğine ek olarak anketler özelliği de uygulamaya eklenmiş olacak. Oluşturulan anketlerin sonuçları aynı zamanda Google E-tablolara aktarılabilecek. Bir anlamda Google, getirdiği bu özelliklerle rekabete hazır olduğunu göstermiş olacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap