Google Lens Turistik Rehber Olmaya Aday

Google Lens Projesini daha fazla ön plana çıkarmak ve popüler hale getirmek isteyen Google, yaz aylarını hedefleyerek uygulamanın turistik rehber olarak kullanılabileceğini ifade etti. 

Google Lens, pek çok kişi tarafından bilinmeyen ya da kullanılmayan bir uygulama olsa da çoğu kullanıcının hayatını daha kolay hale getiriyor. Fotoğraf çekerek gerçek dünyadaki nesneler ya da eşyalar için kapsamlı bilgi alınmasına ve online araştırma yapılmasına imkan tanıyan Google, bu özelliği ile özellikle yeni bir yere gidildiğinde de önerileri ve sağladığı yardım ile işleri kolaylaştırmayı hedefliyor. Uygulamanın bu özelliğinden yararlanmak isteyen Google, şimdi uygulamasıyla turist rehberi olarak yapılacak turistik gezilerde kullanıcılara yardımcı olmak istiyor. 

Google Lens rehberlerin yerini alabilir mi?

Google mevcut amacına ulaşmak için Google Lens üzerinde yeni bir değişiklik yaptı. Yerler adı verilen özelliği uygulamaya ekleyen Google, böylece binalar, meydanlar, alanlar ya da çok popüler heykeller gibi çeşitli yerler hakkında detaylı bir şekilde bilgiye ulaşılmasını sağlıyor. Ülke içi ve ülkeler arasındaki turistik faaliyetlerin özellikle yaz ayları ile arttığını belirten Google, kullanıcıların ücretsiz bir şekilde Google Lens uygulamasından destek alabileceğini söyledi.

Kullanıcıların cep telefonlarında her zaman kişisel bir tur rehberine sahip olduğunu ve seyahat sırasında çok büyük bir pratiklik elde edeceğini belirten Google, Lens için yapacağı yeni geliştirmeler ile birlikte bu alanda çok daha başarılı ve faydalı olmayı hedefliyor. 

Google Lens Yerler Özelliği nasıl kullanılacak?

Google Lens için geliştirilen özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların Google uygulamasında bulunan kamera simgesine dokunması ve ardından Lens bölümüne geçiş yapması gerekiyor. Ardından filtre bölümünde bulunan yerler seçeneğinin seçilmesi ile birlikte kameranın herhangi bir binaya ya da yere çevirmesi yeterli.

Google Lens tarafından tespit edilecek bina, ardından Google arama sonuçları ile birlikte kullanıcının daha fazla veriye ulaşmasını sağlayacak. Üstelik bölgeyi ziyaret eden kullanıcılar tarafından yapılmış yorumları da içeren arama sonuçları, böylece kişilerin mevcut bölge ve civar hakkında daha kapsamlı bilgiye ulaşmasını mümkün hale getirecek. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap