Google Koleksiyonlar Yeni Tasarımına Kavuştu

Google tarafından geliştirilen koleksiyonlar özelliği, yeni tasarım ile desteklendi. Artık koleksiyonlar çok daha kolay bir şekilde kullanılabilecek.

Google, koleksiyonlar adı verilen özelliği daha fazla ön plana çıkarmayı hedefliyor. Uygulama ve servislerin kullanımını da arttıracak mevcut özellik için yeni bir tasarım değişikliğine gidildi. Şirket tarafından yapılan paylaşımlarda, yeni güncelleme hakkında detaylara yer verilirken koleksiyonlara yapay zeka desteği eklendi.

Koleksiyonlar Sekmesinde Neler Sunulacak?

Google, mevcut hamlenin ilk değişiklikleri geçen yıl atmıştı. Koleksiyonlar sekmesine büyük bir güncelleme getiren şirket, kullanıcıları da özelliği kullanmak adına teşvik etmeye başladı. Yapılan teknik değişikliklerin ardından koleksiyonlara özel tasarım değişikliği de yapan şirket, hızlı yönetim ve yapay zeka desteği sayesinde cazip bir fırsat yaratıyor.

Yeni tasarımın hemen üstünde hızlı erişim bölümünde yer verilmiş. Yeni bölümde, en son aramalara yönelik hızlı erişim seçenekleri sunulmuş. Bölümün alt kısmında ise filmler ve programlarla ilgili detaylara ve önerilere yer veriliyor. Böylece kullanıcılar koleksiyonlara eklediği içeriklerle eşleşecek şekilde öneriler alabiliyor ve bu önerileri koleksiyonlarına ekleyebiliyor.

Koleksiyonlarda son bölüm ise alışveriş sekmesi. Satın alınmak istenen ürünleri listeye ekleyebilecek kullanıcılar, böylece fiyat değişikliklerini de kolay bir şekilde takip edebiliyor. Aynı şekilde yapay zeka destekli bir şekilde alışveriş önerileri de kullanıcılar sunuluyor.

Güncelleme Tüm Cihazlara Gönderilecek!

Koleksiyonlar için yapılan değişiklikler, Google tarafından kısa süre içerisinde kullanıcılara gönderilecek. Kademeli bir güncelleme ile yapılacak değişikliklerin ardından tüm kullanıcılar, koleksiyonların yeni tasarımını ve özelliklerini kullanabilecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap